Google Voice Access nedir

Google Voice Access nedir, Android telefona nasıl indirilir ve nasıl kullanılır kısa bir bilgilendirme yazımıza ekleme yapmak isteyenler haber yorum bölümüne yazabilirler.

Google Voice Access nedir
müşteri hizmetleri

Google Voice Access, akıllı mobil cihazların birçoğuna sesle bazı komutlar verebilmekteyiz. Fakat bu yapılan işlemler mesaj yazmaktan öteye geçememekte. Google Voice Access uygulaması, sesli komutlar yardımı ile telefonumuzun pek çok özelliğini kullanabilmemize olanak sağlayacak. Hatta menüler bile sesli komutlar yardımı ile kontrol edilebilecek.

Google Voice Access ne gibi kolaylıklar sağlayacak?

Aslına bakarsanız Google Asistan ile benzer özelliklere sahip olan fakat Google Asistandan farklı olarak her daim sizi dinlemekte olan bu uygulama, Parkinson hastalığına sahip olan kişilere oldukça yardımcı olacak gibi görünüyor. Sadece hasta kişiler değil, telefonu kullanması gerektiği halde o an elleri dolu olduğundan dolayı telefona ulaşma zorluğu yaşayan insanlar istedikleri herhangi bir komutu ses yardımı ile ileterek telefonda istediği işlemi gerçekleştirebilecek. Bu da aynı anda birkaç işi yapması gereken insanlara oldukça kolaylık sağlayacaktır.

Google Voice Access nedir

Google Voice Access nasıl çalışır?

Google Voice Access uygulamasını akıllı mobil cihazınıza yüklediğiniz andan itibaren çalışması için temas gerektiren her işlemi sesli komutlar sayesinde gerçekleştirebilme özgürlüğüne sahip oluyorsunuz. Mobil cihazınıza yüklemiş olduğunuz uygulamaları çalıştırmak, ekranı sağa/sola kaydırmak, içinde olduğunuz uygulamanın içerisinde yapmanız gereken tıklamaları gerçekleştirmek (bu özelliği, uygulama içerisinde tıklanması gereken noktaları numaralandırarak gerçekleştirmekte) gibi birçok farklı özelliğe sahip olan bu uygulamayı, Android 5.0 ve üstü olan telefonlar desteklemektedir.

Şu an için sadece İngilizce dilini destekleyen uygulama Ok Google komutu ile aktif hale gelmekte ve ilerleyen zamanlarda diğer dillere çevrilerek güncelleneceği belirtilmektedir.

Google Voice Access nasıl indilir? Google Play arama bölümüne "voice access" yazarak Google LLC olanı indirebilirsiniz.

müşteri hizmetleri