Hi-Level TV ne malı Türk malı mı Vestel mi?

Hi-Level televizyon ne malı veya Vestel' in malı mı diyen çok alıcı olduğunu düşünüyoruz. Türk malı olarak bilinen marka esasında toplama televizyon diyebiliriz.

Hi-Level TV ne malı Türk malı mı Vestel mi?
müşteri hizmetleri

Hi-level TV sıkça A101' de ve az da olsa BiM mağazalarında karşılaşmışsınızdır. Uzun zamandır akıllarda dolaşan soru bu Hi-Level televizyon ne malı ve arkasında Vestel yazmakta doğru mu? Kitapçığında Vestel garantisi altında bilgisi yer almakta. Hi-Level teknik servisi olarakta anlaşmalı yer bilgilerini bulacaksınız.

Bir dönem Sunny garantisi altındaydı. Bu da markaların farklı yerlerinde üretilen ucuz fiyata satılan televizyonları. Bazılarına göre Çin' den getirilmekte ve bazıları ise parçalar Çin' den geliyor ve Türkiye' de toplatılıyor demekte. Bize göre Arçelik olsun, Beko olsun ve Vestel dahi bazı parçaları yurt dışından getirmekte. Ama bildiğimiz kadarıyla Vestel daha az bağımlı diyebiliriz.

Hi-Level televizyon ne malı?

Şu an için Vestel' in belirlediği servislerinde onarım yapılmakta. Olmayan iller veya ilçelerde ise anlaşmalı elektronik tamircilerinde tamir edilmekte. Büyük parça değişimi tahmini İstanbul' dan yapılmakta ve önemli arızalarda bire bir değişim yapılmakta. Ürün iadesi içinde talep servisten yapılmakta diyebiliyoruz. Tabi alınan mağazadan da işleme sokulabilir.

Yukarıda dediğimiz gibi Vestel' in yan kolu gibi duruyor ama pek kapsamlı destek hizmetinin olduğunu söyleyemeyiz. Smart TV modellerinde şu an için pek sıkıntı görünmüyor ama bazı modellerde veya ürünlerde dahili uydu alıcısında sanki sorun varmış gibi duruyor. Ya da kalitesiz olabilir.

Hi-Level Vestel garanti kapsamı

Bu üründe de 2 yıl garanti olduğunu belirtelim. Ama her gördüğünüz Vestel servisinde bu marka televizyonların onarımını yaptıramazsınız. Nereyle anlaşma varsa orayla görüşmeniz gerekebilir. Örnek Awox, Sunny, Premier, Axen ve Kamosonic gibi markaları aynı servislerde tamir yapılırken karşılaşabilirsiniz.

Bazı kullanıcı şikayetlerinde aşağıdakilerle karşılaştık:

  • Ekran kırıldı veya panelde ısınma sorunu var. Aşırı ısınıyor diyenlerde oluyor.
  • Wifi bağlanmama sorunu.
  • Kutusunda kumandası eksik veya ayakları.
  • Kurulumda ücret alıyorlar. İlk kurulum ücretli mi?
  • Ekran arızası veya ekran siyah.

Bizim görüşümüzse şu an için bu fiyata gayet iyi bir ürün gibi duruyor. Bazıları 4-5 yıldır sorunsuz kullandığını söylüyor. Bize görede verilen paraya göre uzun yıllar kullanım imkanı sunuyor. Tabi yarın arızalanmayacağına kimse garanti veremez.

Ek şunu belirtmek isteriz verebiliyorsanız 300-400 TL daha fazla verip Vestel' in kendi logolu ürünlerini kullanmanızı öneririz.

Hi-Level TV ne malı Türk malı mı Vestel mi?

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2020, 16:10