Huawei Map Kit nedir nasıl kullanılır?

Huawei harita uygulaması Huawei Map Kit yakında kullanıma sunulacak. Peki Map Kit nedir ve Android iPhone' da nasıl kullanılır ilerleyen zamanlarda resimli anlatacağız.

Huawei Map Kit nedir nasıl kullanılır?
müşteri hizmetleri

ABD ambargoları sonrasında ABD menşei şirketlere güvenilmeyeceğini sürekli gündeme getiren Huawei, kendi yazılımını geliştirmeye devam ediyor. Yazılım HongMengOS gelecek ay görüntülenecek. Yavaş yavaş bağımsızlık için çalışmalarını sürdüren şirketin donanım ve yazılım konusunda hayli yoğun dönem yaşıyor. Yeni bir hizmet içinde kolları sıvadı ve Huawei haritalar uygulaması geliyor.

Huawei harita uygulaması "Huawei Map Kit" yakında kullanıcılarıyla buluşacak. Harita servisini dünya geneline yaymayı hedefleyen şirketin Map Kit için kendi navigasyonunu iyileştirmeye çalışıyor.

Map Kit, Huawei şirketinin harita uygulamasının adı. Kendi imkanlarıyla geliştirilecek navigasyon sistemiyle 150 ülke veya daha fazlasından bilgi toplamayı hedefleyen bir yapıyı şu an oluşturuyor. Kendi API desteğiyle Google benzeri 3. taraf servisleri oluşturacak.

Huawei Map Kit harita uygulaması

Huawei Map Kit, Yandex ve Booking ile anlaşarak ortak çalışma sonucunda sorun çıkmazsa Ekim 2019' da faaliyete geçebilir. Dil desteği 40' a yakın sunulacağı ve gerçek zamanlı bilgiler sunulacağı döyleniyor. Trafik için gerçek şeritler arası değişimde algılanabilecek.

Huawei harita, tecrübe olarak yetersiz olsa da, Dünyada 160 veya daha fazla baz istasyonu kullanarak yüksek hızla bilgi toplayabilecek bir sisteme sahip olduğu belirtildi. Map Kit artırılmış gerçeklik desteğinin olacağını da şimdeden belirtelim.

Not olarak yeni harita servisi son kullanıcıya henüz ne zaman ulaşacağı belli değil. 

Huawei Map Kit nedir nasıl kullanılır?