iCloud nedir nasıl kullanılır yedek nasıl alınır

iCloud nedir ve ne işe yarar kısaca anlatmaya çalıştığımız haberimizde birde hesap açma ve yedek alma nasıl yapılır resimli anlatım ile önemli bir hizmetten bahsettik.

Bu haberde sizlere iCloud nedir ve nasıl kullanılır resimlerle anlatmaya çalışacağım. Çoğunlukla iPhone kullanıcıları iCloud hesabı nasıl açılır ve şifre sorunlarından dolayı yardım almak ister. Bundan dolayı yazımızı sonuna kadar okuyunuz.

Not: Yeni aygıt kurulumda ya da iOS sürüm güncellemelerinden sonra aygıt etkinleştirme ve iCloud ayarları için kurulum talimatlarını inceleyerek genel adımlar tamamlanmış olur.

Apple’ ın özellikle iPad ve iPhone cihazlarında önem arz eden bir uygulama olan iCloud’ un kullanıcı için ne kadar önemli olduğunu belirtmekte fayda var. Bilinçsiz kullanıcıların ilk kullanımda yaptığı hatalardan biri iCloud bilgilerini önemsememesi.

iCloud ve Apple ID adımı geçmek için çok akılda kalıcı veya bir yere not almadan girdikleri bilgilerin sonucu olarak ileride cihazlarının bu özelliğe erişiminin bulunmamasına veya Apple kimliğine erişim olmaması yüzünden telefonu kullanamama sorunu ile karşılaşmakta.  

iCloud nedir

iCloud, Apple’ ın geliştirmiş olduğu iOS cihazlarda yer alan bilgileri yedekleme ve senkronize etmeyi sağlayan önemli servislerden biridir. Bu servisten 5 GB’ a kadar ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Apple’ nin iCloud hizmetiyle tüm fotoğrafları, videoları, belgeleri ve dosyalarınızı güvenli bir şekilde 5 GB’ da kadar yedekleme imkanına sahipsiniz. iCloud servisinin bir başka özelliği de aile içi paylaşımıyla fotoğraflarınızı, videolarınız, müziklerinizi ve filmlerinizi istediğiniz tüm aile üyeleri ile paylaşabilirsiniz.

iCloud nedir nasıl kullanılır yedek nasıl alınır

iCloud nedir

iCloud ile alınan yedekler neler?

Fotoğraflar, mail, kişiler, takvimler, anımsatıcılar, safari, notlar, wallet, belgeleriniz, uygulamalar, filmler ve bazı özelliklerin yedeği alınır. 

iCloud sayesinde önemli anlarınızı saklayabilirsiniz. iPhone ve iPad dışında iPod’ da, Mac veya bilgisayarınızdan iCloud.com sitesine giderek arşivinize ulaşabilirsiniz. iCloud yardımı ile fotoğraflarınızı ve videolarınızı güvenli şekilde yedekleme yapabilirsiniz. 

iCloud ile gelen kutusu, takvim, kişiler ve diğer önemli verileriniz cep telefonunuzda olduğu gibi isterseniz de masaüstü bilgisayardan da kontrol edebilirsiniz. Cihaz içerisinde her hangi bir bilgi değişikliğinde cihazın eğer internet bağlantısı varsa otomatik olarak değişiklik iCloud’ a iletilecektir. Her zaman güncel bir yedek için internet bağlantısı ve iCloud seçeneği açık olması gerekiyor. 

iPhone cep telefonda iCloud şifremi unuttum ne yapmalıyım? iCloud şifremi unuttum telefonum kilitlendi diyenler için haberimize göz atabilirsiniz. 

iCloud nasıl kullanılır?

Eskiden ayarlardan iCloud seçeneğiyle ayarlara ulaşılıyordu. iOS sürümleri güncellendikce yeni bölümler oluştu. iCloud içinde ayarlardaki ilk seçenekle ulaşılıyor. Yani Apple kimliği yazan yerden. Sonra iCloud seçeneğine dokunup ilgili ayarlara ulaşabilirsiniz.

iCloud ile alınan yedekler neler?

iCloud nasıl kullanılır?

iCloud ne demek

iCloud ayarları nasıl yapılır? Apple cihazlarda, Apple Kimliği ile giriş yaptığınızda veya Apple yeni hesap (Apple ID) oluşturduğunuzda, otomatik olarak iPhone’umu Bul, App Store’ de, iMessage’ da, FaceTime’ ın ve iCloud’ un tüm servisleri aktif olur. Daha sonra bu servislerden genel ayarlamaları yapabilirsiniz. 

Ayar bölümü açılmıyor veya pasif şekilde görünüyorsa telefonda genel bölümünden sıfırlaya girerek ağ ayarlarını sıfırlayın.


Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2020, 16:14