Instagram ad etiketi nedir nasıl kullanılır

Instagram uygulamasına yeni bir özellik eklendi. Instagram ad etiketi nedir ad etiketi nasıl kullanılır ve ad etiketi nasıl yapılır detaylarıyla sizlerle paylaştık.

Instagram ad etiketi nedir nasıl kullanılır
müşteri hizmetleri

Instagram' a yeni bir özellik eklendi. Yeniliğin adı "Ad etiketi" ve bu özellikle artık aradığınız kişillere daha rahat ulaşacaksınız.

Şirket kullanıcıların aradıkları kişilerin profilini daha hızlı bulmaları için bir kolaylık yapıp "Ad etiketi" adında bir özelliği devreye aldı. Özelliğin İngilizce adı ”Nametag” olarakta çıkabliyor.

Yenilik kullanıcılar birini aradığında aynı ada sahip çok sayıda kişiyle karşılaşabiliyorlar. Birde kişinin profil resmi farklıysa o zaman daha zor bir hal alıyor. İşte instagram kullanıcılarına bir kolaylık yaparak "Nametag" özelliğini çıkardı.

Yeni özelliğe ulaşamayanlar instagram uygulamasını silip yeniden yüklesin. Bunun dışında başka bir cihazdan deneyebilirler.

Instagram ad etiketi nedir?

Instagram ad etiketinde kullanıcı kullanıcıların kendine özgü bir kimlik oluşturuyor. Bu oluşturulan kimlik isim etiketi olarak adlandırılıyor. Oluşturulan kimlik telefonun kameresıyla okutuluyor, sonrasında arayacağınız kişiyi aramayla uğraşmadan ulaşıyorsunuz. 

Instagram ad etiketi nedir nasıl yapılırInstagram ad etiketi nedir nasıl kullanılırInstagram ad etiketi nasıl kullanılır

Instagram ad etiketi Android' de ve iOS' ta hizmete alındı diye bilgi var. Bizde Instagram ad etiketi iPhone' da inceledik. Arama bölümüne girip yukarıdaki tarama simgesine dokunduk ve ekran yeni özellik açıldı. Instagram ad etiketi çıkmıyor diyenler ya da yok diyenler kullanıcı bazlı kademeli olarak gelebilir. Ya da uygulama sorunu var başka telefondan denesinler.

Instagram ad etiketi nasıl kullanılır?

İlk önce ayarlar kısmına geçiniz. Buraya profil simgesinden ulaşabilirsiniz. Aşağıda 1 yazılı 3 çizginin üstüne dokunup yeni özelliğe ulaşabilirsiniz.

Instagram ad etiketi nasıl kullanılır?Instagram ad etiketi kullanımıInstagram ad etiketi android

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2018, 16:10
müşteri hizmetleri