IPTV cihaz tavsiye hangi cihazı almalıyım

IPTV hangi cihazı almalıyım tavsiyesi için özellikle şu markayı alın diyemiyoruz. Ama kesinlikle donanıma ve kullanıcı yorumlarına dikkat edin. Şikayetler çok önemli faktör.

IPTV cihaz tavsiye hangi cihazı almalıyım
müşteri hizmetleri

IPTV, maç izleme dendiğinde akla gelen ikinci yöntem oluyor. Birincisi internetten online izleme. Ama televizyondan izlemenin yerini pek tutmayabiliyor. Yani bilgisayardan veya cep telefondan zahmetsiz yayını açabiliyorsunuz. Ama TV' den biraz zor olabiliyor. 

Smart TV IPTV için çok iyi olabiliyor. Burada iptv cihazı almanız gerekmiyor. Smart TV (Android) özelliği olan tüm televizyonlarda iptv uygulaması ile yayınları izleyebiliyorsunuz. Size gereken sadece iptv aboneliği oluyor.

Smart TV olmayanlar için ip tv cihaz tavsiyesi olarak daha öncede bir haberimiz oldu. Bu ikincisi olacak. Belki üçüncüyü de hazırlayacağız. Size öneri olarak belirtiğimiz cihazlardan birini alın gibi bir önerimiz olmayacak ama dikkat etmeniz gereken hususları yazacağız.

IPTV cihaz tavsiyesi

Cihaz almadan önce bir marka ve modeli belirleyin. Birden fazla cihazda olabilir. Almaya karar verdiğiniz cihazın kullanıcı yorumlarını internette araştırın. Yorum ve aldığı puana göre değerlendirmeye alınız.

IP TV cihaz tavsiyesinde önemli olan hususları sıraladığımız maddelere dikkat ediniz.

  • Alacağınız cihazın kullanıcı yorumlarının olumlu olması.
  • Cihazın işlemcisi, RAM' i, belleği, 4K desteği ve çözünürlüğüne dikkat edin.
  • Donanım markası yani kullanılan parçalar her zaman önemli bir etkendir. Yazan bazı satıcılar oluyor buna da belki dikkat edilebilir. 
  • Cihaz ısındığında donma veya görüntü bozukluğu oluyor mu araştırmak lazım.

IP TV cihaz önerisi

Next marka cihazlar her zaman kaliteli ürünler çıkarır. Ama seçeceğiniz modelin donanımının iyi olmasına dikkat ediniz. IP TV' de donanım çok önemli. www.andronova.net

  • Xiaomi Mi Box S 4k 
  • Hiremco
  • Wismann
  • Amstrad 

Xiaomi X96 / mini cihazı için bilgi almak isteyenler kullanacağı TV büyük ise istediği görüntü kalitesini alamayabilir ve canlı maçlarda biraz zorlanacak bir model. Diğer bir benzer yazı iptv cihaz önerisi haberine de bakabilirsiniz.

IPTV cihaz tavsiye hangi cihazı almalıyım

IPTV internet faktörü

Cihazdan sonra en önemli etkenin internet hızı ve alt yapısı olduğunu belirtelim. IPTV izlemede sorun yaşayanların çoğu iptv paketini aldığı hizmetten, internetten ve cihazdan kaynaklı sorunlardan dolayı yakınmakta. Bu soruna ışık tutacak yazımız iptv donuyor haberimizi kesinlikle okumanızı tavsiye ediyoruz.

İnternet hızınız yüksek ama ip tv' den randıman alamıyorsanız önce hız testi sonra bu hızı alıyor musunuz diye başka cihazlarda interneti deneyin. Verilen interneti alt yapınız alamıyor olabilir.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2019, 17:48