IPTV donuyor izleyemiyorum çözümü nedir?

IPTV donuyor izlenmiyor ya da ip tv ara ara donuyor şikayeti yapanlardan mısınız? IPTV izleyemiyorum yayın gidiyor gibi tüm sorunlar için size çok güzel önerilerimiz olacak.

IPTV donuyor izleyemiyorum çözümü nedir?
müşteri hizmetleri

IPTV, internet bağlantısı ile canlı tv yayınını izleme, hazır film paketleri, dizi paketleri ve çocuklar için animasyonların yer aldığı bir platform diyebiliriz. IP TV kullanımında en önemli özellik maçları izleme. Çoğu sıf bu nedenle iptv kullanmakta.

IPTV cihaz tavsiyesi olarak özellikle şu markayı ve şu modeli alın gibi bir tavsiyemiz olmayacak. Ama dikkat etmeniz gereken işlemci, ram, bellek, 4K desteği ve çözünürlük kalitesi.

Yayını sorunsuz izleyebilmeniz için hem cihaz kalitesi hem de internetin hızlı olması gerekiyor. Çoğu web sitesinde ve ip tv satışı yapan yerler 8 mbps hızın olması yeterli diyor. Ama neye göre ve kullanılacak yerde kaç cihaz internette çıkıyor bunun analizi yapılmıyor.

IPTV izleyemiyorum sorunu

Aynı anda 2-3 cihaz internet kullanıyorsa o evde iptv kullanımı zorlaşabiliyor. Özellikle canlı maç izlerken. Bizim her zaman önerimiz 24 mbps ve üstü. Tabi alt yapı sorunsuz ise. Hız testi yapıyorsunuz 16 mbps ve 24 mbps gösteriyor ama internet çok yavaş çalışıyor. Bunun nedeni alt yapının veya binanın kablolarının eski olması.

Hız çok yüksek görülüyor diye gerçekten o hızı alamayabiliyorsunuz. Sağlayıcı firmalar genelde sözleşme gereki o hızı size göstermelik veriyor. Ama kullanımda o hız aslında yok. Bu gibi durumlarda port değişimi ve alt yapıs yenilemesi gerekebiliyor. www.andronova.net

IPTV donuyor çözümü

Yazımızda kesin çözüm şunda bulacaksınız gibi bir iddiamız bulunmuyor. Ama verdiğimiz öneriler teker teker denendiğinde bir neticeye ulaşılacağını düşünüyoruz.

  • İnternet kullanımı şu an kaç cihazda var? Bütün cihazların bağlantısını kesiniz.
  • Modemin fişini veya kapatma butonuna basın ve 1-2 dakika kadar bekleyip açın.
  • IPTV cihazının fişini çıkarın bekletip takın.
  • İnternet hız testi yapın. Sadece bir yerden değiş bir kaç yerden.
  • Telefonun interneti 4.5G ise birde telefonun internetini kullanın. Yani internet paylaşıma açın. Smart TV veya bilgisayarda denenebilir.
  • Televizyonda iptv donuyorsa birde bilgisayarda deneyin.
  • Telefon ve bilgisayarda farklı olabilir. Bu da cihazın donanımıyla alakalı olabilir.
  • IPTV satın alınan yerle görüşün. Varsa müşteri hizmetleriyle deneyin.
  • Çağrı merkezi olan yerlere arıza kaydı bıraktırın.
  • İnternet ile alakalı sorun varsa port değişiminde bulunun.

IPTV donuyor izleyemiyorum çözümü nedir?

IPTV sık sık donuyorsa

Acaba paket alınan yer ilegal mi? Yani Digiturk veya Tivibu gibi kuruluşların dışında yerlerden mi hizmet alıyorsunuz. Eğer öyleyse çoğu bu sorundan müzdarip. Çok az kullanıcı pek sorunla karşılaşmıyor. Bize göre kullananların yarısında örnek bir maç boyunca 5-10 dakika donma sorunu görülüyor.

IPTV yasal yerlerden hizmet alırsanız pek sorunla karşılaşmazsınız. En azından ücret iadesi veya şikayet gibi bir hakkınız oluyor. Yasal olmayan yerler çoğunlukla WhatsApp iletişim kanalını kullanıyor. Numarayı aradığınızda böyle bir numaraya yok veya ulaşılamıyor cevabını alıyorsunuz ama WhatsApp' tam mesajlaşabiliyorsunuz.

Daha önce hazırladığımız benzer yazımız iptv açılmıyor yazımıza da bakmanızı öneriyoruz.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2019, 17:05
müşteri hizmetleri