Kapatılan numarayı başkası alabilir mi

Turkcell kapatılan numara başkasına verilir mi veya Türk Telekom kapatılan numarayı başkası alabilir mi sorusuna cevap olarak evet ama bir şartı var.

Andronova

Kapatılan telefon numarasını başkası alabilir mi veya kapatılan telefon numarasını başkası kullanabilir mi diye merak edenlerin aradığı cevap burada. Alacağınız cevap resmi bir kural olduğundan şu an için bu şekilde bir işlem söz konusu. Ama ileride değişen kurallar olursa bu bilgiyi netleştirmek için ilgili operatörün resmi web adresinden veya müşteri hizmetlerinden bilgi alınabilir. 

Kapatılan numarayı başkası alabilir mi Türk Telekom veya Vodafone’ da nasıl olur? Genel birlgi tüm operatörleri bağlamakta. Bazıları rahatsız edildiği için hattını kapatırır ve bazıları ise operatöre kızıp hattını iptal ettirir. Sonrasında bazı kullanıcıları pişman olup kapatılan hesabı geri almak isterler. Çoğu geri alınabileceğini bilmez.

Evet kapatılan numara geri alınabilir. Nasıl olur ve nasıl işlem yapılacak tüm detayları sizlerle paylaşacağız. Numaramı başkası kullanabilir mi?

Kapatılan numarayı başkası alabilir mi Turkcell

Örnek olarak Turkcell kapatılan numara geri nasıl alınır kısa bir bilgilendirmemiz olacak. Öncelikle daha önce hazırladığımız kapatılan numarayı geri alma haberine bir göz atınız.

Turkcell’ in resmi sitesinde yer alan bilgiye göre hattı iptal ettirdikten itibaren tam 1 yıl süresince, hat adınıza kayıtlı kalmakta. Bu süre içerisinde olur ki açtırmayı düşünürseniz ilgili operatörün resmi mağazasından hattı geri almak için başvuru yapabilirsiniz. Yani örnek verdiğimiz hat için Turkcell TiM’ lerden işlem yapacaksınız.

Kapatılan numarayı başkası alabilir mi

Kapatılan numarayı başkası kullanabilir mi?

Evet. 1 Yıl dolduktan sonra adınıza kayıtlı olan numara boşa düşer ve satışa çıkar. Hiç bir şekilde alan kişi numarayı geri vermiyorsa geri almazsınız. Unutmadan kapanmış hattın bilgileri geri alınamaz. Yani alan kişi bu verileri göremez. www.andronova.net

Hattı geri açtırmak istediğinizde sizden biraz yüksek bir ücret talep edilebilir. Bir nevi bu işin bedeli olacak.

Kapatılan hesabı geri alma şartları

  • 1 Sene dolmamış olmak
  • Hattın daha önceki yasal sahibi sizin olmanız 
  • Açmak için ödemeniz gereken ücreti yatırmanız
  • Kimlik ile başvurmanız (fotokopi cihazı yoksa kimlik fotokopisi)
  • Eğer hattı faturalı kullanacksanız üzerinize kayıtlı bir fatura (Ya da kredi kartına otomatik talimat)
  • Faturasız hat için kimlik fotokopisi yeterli

ÖNEMLİ BİR BİLGİ: Hat iptal edildiğinde hangi operatörün numarası ise o operatöre numara geri iade edilir. İsterseniz numara taşınmış olsun yine ilgili operatöre numara geri verilmekte. Yani hattınızı Vodafone’ dan aldınız ve Türk Telekom’ a geçtiniz. Geçiş yaptığınız operatörde numarayı kapattırdınız. İşlem yapılan numara tekrardan Vodafone iade edilir.


Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2019, 04:52

Andronova