Netflix sizin için indirilenler akıllı indirme nedir?

Netflix akıllı indirme için yeni bir özelliğin testlerine başlandığı haberi duyuruldu. Beta olarak başlayan "Netflix sizin için indirilenler" bölümü deneme aşamasında görüntülendi.

Netflix sizin için indirilenler akıllı indirme nedir?
müşteri hizmetleri

Netflix film ve dizi indirme özelliği için yeni çalışmalar yapıldığı haberleri daha önce de internette dolaşıyordu. YouTube' un Premium hizmetine benzer bir özelliği hayata sunmaya hazırlanan şirketen sevindirici haberler gelmeye başlandı. Yakında internet olmadan Netflix dizi izleme veya internetsiz film izleme dönemi başlıyor.

Yayınladığı içeriklerle ve yenilikler sıkça gündeme gelen Netflix, akıllı indirme özelliğine bir yenilik ekliyor. Çoğu kullanıcının tercih ettiği bir özellik olan bu hizmet özellikler seyahatlerde çok işe yarayabiliyor. Ya da internet olmayan yerlerde.

Devamlı izlenen dizilerde izledikten sonra gelecek bölümün otomatik indirilmesine yeni bir düzenleme geliyor. Artık çok sayıda farklı yapımları otomatik indirilecek.

Sürekli izlenebilir içerikleri sağlayacak yenilikle daha çok kullanıcıyı ve mevcut kullanıcıyı elinde tutmayı amaçlayan şirketin daha geliş bir yelpazaye sahip içerikler sunması bekleniyor.

Netflix sizin için indirilenler nedir?

Sizin için indirilenler, sizin belirlediğiniz MB veya GB dosya boyutuna sahip dizi ve filmleri otomatik indirilerek internetsiz kullanıcılarına sunan yenilenen bir hizmet. Kablosuz yani WiFi bağlı olmadan Netflix film izleme imkanı daha da genişletiliyor. İnternette bağlanmayı unutanlar için çalışmaları devam eden yenilik yakında tam sürümle kullanıcıların karşısına çıkacak.

Netflix indirilen filmlerin dosya boyutunu ayarlayabilecek. Sanırım çözünürlük kalite formatını dolaylı yolla ayarlayabileceksiniz. İşleyiş şu şekilde oluyor. Netflix film indirme dosya boyutu en fazla 500 MB, 600 MB veya 1 GB olsun şeklinde seçebileceksiniz. Tabi bu limit ne kadar olduğun henüz bilmiyoruz.

Veri indirme limiti ile tabletin, bilgisayarın veya telefonun depolama alanı gereksiz yere dolmayacak.

Yeni özellik, daha önce izlenilmemiş filmleri otomatik indirme özelliğine sahip. İndirilen filmleri "indirilenler" bölümünde yerini alacak.

Netflix sizin için indirilenler akıllı indirme nedir?

Netflix akıllı indirme geliştirme imkanı

Gelecek yenilikle indirilenlerde kullanıcılara daha fazla düzenleme imkanı sunulacak. 

  • İndirilenleri kapladığı alanın inceleme
  • Film indirmeyi sınırlama
  • Kullanıcı hesaplarına indirme kotası belirleme
  • Yer alan içeriklerin durumlaru hakkında bildirim
  • Sadece kablosuz bağlantı olduğunda indirme yapabilecek

Not olarak belirtelim gelecek özelliği test etmek isteyenler Google Play' dan beta sürümünü yükleyebilirler. Netflix sizin için indirilenler nedir haberimizin yakında devamı gelecek...

müşteri hizmetleri