Reboot To Bootloader ve Power Down nedir

Android Reboot To Bootloader, Power Down ve View Recovery Logs nedir ne demek ve nasıl kullanılır kısa anlatımla açıklamaya çalıştık. Telefonda bazen bu modlar önemli olabiliyor.

Reboot To Bootloader ve Power Down nedir
müşteri hizmetleri

Bu haberimizde yine Android telefonda önemli seçeneklerden bazılarına yer vermeye çalıştık. Bazı modlar cihaz için çok önem arz edebiliyor. Açılmadığında açılmasını sağlayabiliyor.

Reboot to Bootloader nedir?

Reboot to Bootloader, cihazı kapatıp tekrar sistemin en sıkıntısız ve sorunsuz çalışan haline geri getirebilmek amacıyla oluşturulan kurtarma sistemidir. Bootloader, cihaz başlatılırken cihazın işletim sistemini yüklemesini sağlamaya yarayan bir programdır. Bootloader ile telefon açıldığında Android sisteminin yüklenmesini sağlayan program olarak tanımlanır.

Bootloader programı birçok marka cihazda kilitli olarak gelir ve değiştirilmeye de izin vermiyor. Cihaz rootlanması ile ROM yükleme işlemlerin yapılabilmesi için bootloader kilidinin kaldırılması gerekir.

Power Down ise cihazı Reboot to bootloader moddan çıkartıp cihazı kapatmaya yarar.

View Recovery Logs nedir?

Burada ise yapılan Reboot to bootloader, view recovery gibi işlemlerin kayıtları tutulur ve geriye dönük kontrolü sağlar.

Recovery Mod nasıl açılır?

Recovery Menüyü açabilmek için 2 farklı tuş kombinasyonu vardır. Fakat bu kombinasyonlar farklı akıllı telefonlarda değişiklik gösterebiliyor. Örnek olarak, Samsung Galaxy telefonlarda ses açma tuşu ile aynı anda ana ekran tuşu ve güç düğmesi olmakla birlikte, diğer marka cihazlarda ise ses açma tuşu ile aynı anda güç düğmesi tuşları ile Recovery Mode’yi açabilir.

Reboot To Bootloader ve Power Down nedir

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2019, 18:36
müşteri hizmetleri