Samsung Portre nedir nasıl açılır nasıl kapatılır?

Samsung Portre nedir nasıl kullanılır ve açma kapatma nasıl yapılır kısa kısa açıklamamıza birde başka bir yazımızı sizlere önerdik. Ekranı kaydırarak açılan seçeneği inceleyelim.

Samsung Portre nedir nasıl açılır nasıl kapatılır?
müşteri hizmetleri

Samsung Portre, bildiğimiz portre modu olmadığını belirterek ne işe yarar kısa bir açıklama yapalım. Portre, Samsung ekran döndürmede kullanılan ayar kısmı için kullanılan bir seçenektir. Yeni Android sürümlerinde karşımıza çıktı. Özellikle Android 8.0 ve Android 9.0 telefonlarda ekranı alta doğru kaydırdığımızda karşımıza çıkmakta.

Ekran döndürme sorunuyla alakalı bir önceki yazı Samsung ekran döndürme haberinde bu seçenekle ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

Portre modu Apple' ın bazı iPhone modellerinde karşılaştığımız iyi bir "flu" arka plan oluşturduğumuzda, ön plan nesnesini keskin bir hale döndürmek için alan derinliği efektinin uygulamasıyla ortaya çıkan bir özellik. Yani ön plana çıkan görsel hariç diğerleri arkada biraz puslu bir hal alır.

Portre nasıl açılır? 

  • Telefonun üst ekranına parmağınızla basılı tutup aşağıya doğru kaydırın
  • Ekrana simgeler geldi ise ikinci defa bir daha kaydırın 
  • Portre dokunun
  • Çıkan yerdeki butonu açın

Portre nasıl kapatılır?

Yukarıdaki sıralamayı yaptıktan sonra otomatik döndürme bölümünde en üstte yer alan açık olan butonu kapatın. İsterseniz sadece ana ve sesli arama ekranını kapatabilirsiniz.

Portre Android 10 sürümünde bekli yer değiştirebilir ama büyük ihtimal aynı yerde olacak. İsteyan ekran ayarlarına girerekte işlemini gerçekleştirebilir.

Samsung Portre nedir nasıl açılır nasıl kapatılır?

Bazen yüklenen bir uygulama nedeniyle ekran dönme sorunuyla karşılaşılabiliyor. Bu bazen güvenlik uygulamasından kaynaklı olabilmekte. Bu şekilde bir sorununuz varsa yukarıda verdiğimiz önceki haberimize kesin bakmanızı öneririz. Resimli anlatım ile detaylarıyla anlattık.