Tik Tok çok hızlı takip ediyorsunuz biraz ara ver

TikTok çok hızlı takip ediyorsunuz ve hızlı yazıyorsunuz biraz ara ver hatası gibi benzer mesajlarla karşılaşabilirsiniz. Bu uyarılar ve yapmanız gerekenler nedir?

Andronova

Video paylaşım ağlarının en iyilerinden biri olan TikTok çok hızlı takip ediyorsunuz ve tiktok çok hızlı yazıyorsun biraz ara ver gibi değişik uyarılarla karşılaşabilirsiniz. Bizde farklı bir problemi incelerken denk geldiğimiz bu mesaj için sitemizde kısa bir yer vermek istedik.

Çok hızlı mesajlarının temelinde şüpheli bir durum göz önüne alarak geliştirici tarafından alınan bir önlemdir. Şüphe çeken davranışların içeriğine göre benzer uyarılarla karşılaşırsınız.

Her uygulamanın kendine özgü kalıplaşmış hata mesajları vardır. Şu sıkıntı çıktığında bu şekilde bir yanıt ver diye kodlanmıştır. Bizde ara ara denk geldikçe bir şeyler karalıyoruz. Önce problemi araştırıyoruz ve sonrasında benzer durumlarda neler yapılabiliyor inceleyip görüşlerimizi ekliyoruz.

Örnek bir uyarı Tik Tok çok hızlı yorum yapıyorsun

Yukarıdaki başlıkta gördüğünüz gibi metinde değişen kısım ilgili alan adı oluyor. Bu yorum olur, takip olur veya sık paylaşım yapıyorsunuz şeklinde olabilir. Ne kadar sonra aşırıya gidiliyor bunu uygulamanın kurallarında bulabilirsiniz. Tabi net bir bilginin olacağını düşünmüyoruz ve bu gibi uyarılarda dikkat etmeniz gerekenlerden bahsedeceğiz.

Uyarı alanların çoğu ya ben neyi yanlış yaptım ki bu şekilde bir durumla karşılaştım diyor. Altı üstü yorum yapıyorum ya da takip etmek suç mu şeklinde yazanlar oluyor. Bilmedikleri ise uygulamalarda önlem amaçlı engellemeler vardır ve tüm aşırılığa müdahale edilir. 

Kullanıcıların bilmediği bir diğer husus ise siber saldırılarda yapılanlardan bazıları yukarıdaki örnekle verdiğimiz işlemler. Yoğun saldırılarda sunucuları yoracak ve meşgul edecek sorgular yapılmakta. İşte geliştiricilerde şöyle bir yoğunlukta veya sayıda taleplerde bir kısıtlama uygula şeklinde güvenlik önlemleri alır.

Biraz ara ver için çözümde yapılacaklar:

 1. En iyi olan bir süre ara vermek olacaktır. Bu saatler sonra veya bir gün olabilir.
 2. Şüpheli bağlantılardan kaçının. Kullanılan ağdan çok sık istekler geliyorsa ve kullanıcılar varsa başka bir internet ile giriş yapınız.
 3. Cihaza engel gelebilir ve bir kaç cihazla denemenizi öneriyoruz.
 4. Başka bir hesabınız varsa birde onla deneyiniz.
 5. Günlerdir alınan uyarılarda başka bir cihazda çıkmıyorsa cihazın sıfırlanması şart olabilir. 
 6. Telefonun tarihinde bir yanlışlık varsa düzeltiniz.
 7. Uygulamanın eski sürümlerinden bir kaçıyla test ediniz.
 8. VPN genelde sık önerilir ve burada hem olumlu hem olumsuz bu durum çıkarabiliyor. Eğer kullanmadığınız halde çıktı ise kullanın veya kullanırken uyarı aldıysanız kullanmaya son verin.

Pro hesaba geçerek çözme

Uygulamanın ayarlarında yer alan pro hesaba geçilmesi bir ihtmal sıkıntıyı kısa zamanda geçecektir. Lakin kural dışı ve yine aşırıya gidilmesi aynı durumu tekrardan ortaya çıkaracaktır.

 • “Hesabımı yönet” başlığındaki kısma geçin.
 • “Pro hesaba geç” yazısına dokunun.
 • Bilgilendirmeyi okuyun ve devam edin.
 • Kullanılacak alanı seçiyoruz. (Ünlü, eğitim…)

Tik Tok çok hızlı yazıyorsunuz

Tik Tok çok hızlı takip ediyorsunuz biraz ara ver

 • Pro hesabın ücretsiz olduğu bilgisi yer alıyor ve istediğiniz zaman kişisel normal hesaba anında geçebilirsiniz.

Tik Tok çok yorum yapıyorsunuz

Geliştiriciye iletme durumu

Yukarıdakilere dikkat ediyorsunu ve durumla karşılaşmaya devam ediyorsanız;

 • Profilinizde eksik alanları doldurunuz. Doğrulamada mail yoksa ekleyiniz.
 • Yardım almanız için ben yazan alana dokunun.
 • Ayarların olduğu alana noktalarla ulaşın.
 • Problemi rapor et yazanla şikayetinizi bildirin.


Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2020, 20:40

Andronova