Tik Tok müşteri hizmetleri iletişim

Türkiye Tik Tok çağrı merkezi arayanları görüyoruz. Bir müşteri hizmetleri yok mu diyen çok sayıda kullanıcıdan mesaj alıyoruz. Peki destek hattı hizmeti nasıl alınır?

Andronova

Tik Tok uygulaması kendinden önce çıkmış çoğu uygulamayı kısa sürede geride bıraktı. Kullanıcılara özellikle reklam ağırlıklı ulaştı. Uygulama hakkında bir önceki yazımızda yer verdik. TikTok telefon numarası 444 ve 0850 gibi bir numara yer almıyor. Uygulama üzerinden veya e-posta adresi ile şikayet edilebiliyor.

Tik Tok, Çin menşeyli bir şirket tarafından geliştirilmiştir. Merkezi Çin’ de ve destekleyen dillerde ise Türkçe var ama yardım alabileceğiniz dil olarak Türkiye yer almıyor. Çin, İngilizçe, Fransada, Almanyada, Endonezyada, Portekiz, Rusya, İspanyol ve Arapça desteği bulunuyor.

Ağ için yardım almak istediğinizde uygulama üzerinden yardım talep edebilir veya aşağıdaki adreslerle yukarıdaki dillerden birini kullanarak mail atabilirsiniz. Tik Tok şikayet etmek için uygulamadaki adımları takip ediniz.

Tik Tok yüklenmiyor veya indiremiyor diyenler aldığınız hata mesajıyla iletişime geçiniz. Sorunda uyarı çıkmıyorsa farklı bir telefonda denemeye çalışınız.

Tik Tok iletişim adresleri

  • Tik Tok iletişim e-posta adresi info@tiktok.com
  • Basın için iletişim pr@tiktok. com
  • Reklam için advertise@tiktok. com
  • Uygulama sorun bildiriminde kullanılan feedback@tiktok.com
  • Bilgisayardan “Giriş yapın” butonuna tıklayın ve açılacak yerin sağ altında “Geri bildirim ve yardım” yazanla işlem yapınız
  • Destek formu tiktok.com/legal/report/feedback?lang=tr-TR.

Yukarıdaki 3 mail adresiyle ilgili alanlar için yardım talep edebilirsiniz. Genel şikayetler için info ve reklam şikayetleri için de advertis’ e mail atabilirsiniz. Bunun dışında durumlarda hesaba erişiminiz varsa kolayca bildirimde bulunabilirsiniz.

Sorununuz varsa 11858 ile görüşebilirsiniz!

Geri dönüşlerin belli zaman dilimlerinde yapılmadığında aynı ve benzeri bir başlık üzerinden tekrarlanmasını öneriyoruz. Tabi uygun görülen orun bildirimlerine yanıt verileceğiniz söyleyelim.

Tik Tok müşteri hizmetleri iletişim

Tik Tok müşteri hizmetleri sorun bildirimi

  • TikTok uygulaması açıp alt resimdeki simgeye dokunun
  • İkinci resimdeki soru işaretine tıklayınız
  • Çıkan üçüncü resimdeki ilgili seçeneği seçin
  • Örnek birde şifre sorunu bildiriminde bulunabilir

Seçeneklerde kapatılan Tik Tok hesabını açmak için sorun bildirimi, otomatik hesap çıkışı oldu, TikTok hesabım askıya alındı ve diğer şeklinde seçenekleri deneyebilirsiniz.

Tik Tok müşteri hizmetleri sorun bildirimiTik Tok iletişim

Çıkan bölümlerde sizle alakalı uygun gördüğünüz bir başlığa giriniz. Alt başlıklardan birini seçip ve açıklama alanını güzelce doldurunuz.

tiktok iletişim adresi

TikTok müşteri hizmetleri yani TikTok iletişim adresi şu an için tüm kanalları bu haberimizde yer verildi. Bunların dışındaki kanallar şifre sıfırlamadaki e-posta ile ve telefon numarası ile yapılan işlemlerde geçerli. Eğer telefon numarası kapandı, telefon numaramı kapattıp veya posta hesabım şifresini unuttum mail adresine ulaşamıyorum sorunu yaşayanlar belirttiğimiz seçenekleri denesin.

Yasal bir durumunuz varsa çok sayıda kişinin şikayet etmesi belki işe yarayabilir. Ama her zaman önerimiz savcılığa giderek bir dilekçe vermeniz olacak.

TikTok için yardım alma

TikTok için arayışta olanlar ne yazık ki böyle bir şey bulunmuyor. Türkiye için yanlış hatırlamıyorsak belki bir temsilci olabilir. Ama böyle bir yerde satışla alakalı bir aracı firma diyebiliriz.

Sorunlarınız için yapacağınız uygulama ayarlarından problemi rapor et ve ? simgesiyle ilgili bir başlıkla talep oluşturulması. Tik Tok’ un zor bir süreçten geçtiği bu zamanlarda haklı veya haksız baskılarla karşılaştığı görülüyor.

Gizlilikle alakalı yetersizlikler veya kasıtlı durumlardan soruşturma açıldığını biliyoruz. Bundan yararlanan instagram’ da reels adlı bir özelliği yayına aldı. TikTok’ un kopyası diyebiliriz.

Uzun bir dönem yardım kısmı İngilizce ve Türkçe karşımızı olması nedeniyle çok sıkıntılı bir başvuru süreci oluyordu. Yakın zamanda çoğunlukla Türkçe olarak ayarlandı ve rahat bir kullanım imkanı sunuldu. Geri dönüş biraz zor oluyor. Burada hafta içerisinde 2 kez aralıklı başvuru yapılmasını öneriyoruz. Oldu ki hiç bir şekilde dönüş yapmadılar, o zaman yasal bir durumla karşılaştıysanız o zaman başvurunuzu yapınız. Değilse sonuç olumsuz olacaktır. Yukarıdaki Andronova adlı sitedeki bağlantıların incelenmesini öneriyoruz. Siteye yazarak yardım alınması durumu kısmi olarak yönlendirme yapılarak bilgi verilmekte.


Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2021, 15:21

Andronova