VoLTE nedir ne demek ve ücretli mi

LTE VoLTE nedir ne demek kısa bir bilgilendirme haberimiz olacak. VoLTE, verileri hızlı yükleyerek ses kalitesini arttırmakta ve yüksek kalitede aramalar yapılmasını sağlıyor. Peki ücretli mi?

VoLTE nedir ne demek ve ücretli mi
müşteri hizmetleri

Apple, yeni iOS ile hücresel bölüme yeni seçenek ekledi. Daha önce LTE olarak geçen seçeneğin birde yanına VoLTE eklendi. Şu an seçenekte her iki yazıda yer alıyor. Peki  LTE VoLTE nedir ne işe yarar?

VoLTE, iOS 13 güncellemesiyle ortaya çıkan ve iPhone 6 ve sonrası için uyumlu olan VoLTE özelliği ile yüksek düzeyde kaliteli telefon görüşmeleri yapabilirsiniz. Ama iki şartı var. Biri destekli telefon ve diğeri ise görüşme yapılacak kişide de bu özelliğin yer alması ve açık olması gerekiyor.

VoLTE özelliği için bazı faktörler söz konusu. Konum, operatörle anlaşmanız ve karşı tarafınm anlaşması olması. Yani her iki operatöründe kişilerle olan anlaşması faktörü önemli. Konumun ve telefonun bazı operatörlerin belirli illerde desteklediği belirtiliyor.

VoLTE ücretli mi?

VoLTE ücretsiz mi veya ücretli mi diye merak edenler için ücretsiz kullanıma sunulmakta. Ama desteği olan cihaz faktörü ve karşı tarafında desteğinin olması gibi şartları var. Eskiden bazı alanmlarda paralı olarak kullanılan bu hizmet Apple' ın iOS 13 ile çıkardığı bir seçenek olarak karşımıza geldi.

VoLTE çıkmıyor yok diyorsanız önce telefonun destekleyen modellerden biri mi olduğunu kontrol edin. Sonra diğer kullanıcının bu modellerden birine sahip mi diye sorunuz.

VoLTE etkinleştirme ve etkinleştirilemiyor sorunu

Önemli bir bilgi! VoLTE açmayı denendiğinde şu şekilde bir ileti ile karşılaşılabilir: LTE VoLTE aramalar etkinleştirilemiyor. Bu hesapta aramaları etkinleştirme için operatörle iletişim kurunuz. Sorun aynı zamanda kurumsal abonelerde de görülebiliyor. Sonra yardım almanız için operatörle iletişim kurulması öneriliyor.

Diğer önemli bir bilgide yeni sim kart takılması bildirimi. Eski olan sim kartlarda bu sorun çıkabiliyor. Yeni seçeneği kullanmanız için yeni sim kartların desteklediğini belirtelim.

LTE VoLTE, bize göre baz istasyona göre uygun kullanıma sahip. Baz istasyonu desteği yetersiz ise veya yoğunluk varsa bu özelliğin düzgün kullanılamayacağını düşünüyoruz.

4.5G' nin yetersiz olduğu yerlerde biz her zaman 3G' ye çekerek kullanmaktayız. Her ne kadar kendisi 4.5G' den otomatik 3G' ye geçse de bu geçiş sırasında belli bir süre ulaşılamayabilir veya erişimde sorunlar yaşayabilirsiniz.

VoLTE nedir ve ücretli miLTE VoLTE nedirLTE VoLTE ne demek

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2019, 01:28
müşteri hizmetleri