WhatsApp Instagram from Facebook ne demek

From Facebook WhatsApp' tan sonra Instagram' a geliyor. Her iki uygulamada aynı şirketin olduğundan dolayı bunu vurgulamak isteyen Facebook imzasını attı.

WhatsApp Instagram from Facebook ne demek
müşteri hizmetleri

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp bir güncelleme yaşayarak açılışta "from Facebook" logosuyla açılır hale geldi. Şirket şimdide aynısını Instagram uygulaması için çıkarmaya hazırlanıyor. Peki "from Facebookne demek nedir?

Facebook' un marka bilinirliğini ön planda tutmak adına tüm uygulamalarına imzasını atıyor. Şirket ne instagram' ı ne de WhatsApp' ı Facebook' un üstünde tutuyor. Bunun nedeni her iki uygulamada satın alınarak şirketin bünyesine katıldı. Fakat Facebook için bu söz konusu değil.

Şirketin son yıllarda rekabette önemli ağlarla karşı karşıya geliyor. Elindeki kullanıcı sayısını bazı ağlara kaptıran Facebook, bu yüzden kendini yenileme ve kullanıcı odaklı bazı güncellemeler yapıyor. Çıkardığı yenilikleri iki önemli uygulamasında kullanıyor. Her iki sosyal uygulamasının temelinde farklılıklar söz konusu. Bu yüzden şirket iki uygulama arasında bir nevi paslaşıyor.

From Facebook nedir?

Şirketin marka imajı için yaptığı bir çalışma olduğunu görüyoruz. Diğer uygulamalarında kullanıcılarına bu uygulamalar Facebook şirketine aittir demek isteyerek marka bilinirliğini ön plana çıkarıyor.

Kısa zaman önce WhatsApp uygulamasına getirilen "from Facebook" logosu yani imzasını şimdide instagram uygulamasına getirmeyi planlıyor ve bu yönde testleri yaptığını gösteren bir tweet atıldı.

 J. M. Wong adlı bir mühendis tarafından duyurulan instagram logo görüntüsü Twitter üzerinden paylaşıldı. Belki son güncellemeden sonra instagram' da bundan nasibini alacak.

WhatsApp Instagram From Facebook ne demekInstagram From Facebook nedir

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2019, 04:56
müşteri hizmetleri