Yandex Alisa nedir nasıl kullanılır

Yandex' in Navigasyon uygulamasına eklenen bir özellik ile uygulamaya önemli bir prestij sağlayan Alisa adlı yapay zekalı asistan Türkiye' de kullanıma açıldı. Nasıl kullanılır?

Yandex Alisa nedir nasıl kullanılır
müşteri hizmetleri

Alisa, Yandex' in Navigasyon uygulamasında kullanıma sunulan asistanın adı. Kullanımı için uygulamayı açıp Alisa denmesi yeterli olacak. Bu arada Yandex akıllı asistanı Türkiye' de kullanıma açıldı. Alisa kullanmak için Alisa indirme gibi bir gereksinim bulunmuyor.

Bu yılın Mayıs ayı içerisinde Yandex tarafından kullanıma açılan yapay zekaya sahip gelişmiş asistan Alisa, Yandex Navigazyon uygulamasına ayrı bir hava katmış. 

Çok sayıda yeteneği bünyesinde barındıran uygulama ile, trafik, yol, adres ve mekan gibi bilgileri söylemesinin yanında hava durumu ve de rota gibi çok sayıda bilgiyi kullanıcılarına ulaştırıyor. Asistan ile aynı zamanda sohbette edebiliyorsunuz.

Uygulama Rusya' da yayınlandıktan hemen sonra Türkiye' de de hizmete açıldı. Asistan ile yakındaki nöbetçi eczaneleri, yoğun trafiğin bilgilerini ve şehrin önemli yerlerini haritada göstermekte.

Alisa' ya yapılan yatırımın, ülkemizde bekletilmeden sunulması, Türkiye pazarına ne kadar önem verdiklerinin bir göstergesidir.

Yandex Alisa nasıl kullanılır?

Alisa nedir ne demek cevabından sonra şimdide kullanımı hakkında kısa bir bilgilendirmemiz olacak. Kullanımı için "Alisa" demeniz gerekiyor. Her soru sormak istediğinizde bu kelimeyi tekrarlamanız gerekiyor. Sorduğunuzun yanıtını aldığınızda tekrar bir şey sormak isterseniz tekrardan ismini söylemeniz gerekiyor.

  • Alisa' yı kullanabilmeniz için öncelikle Yandex Navigasyon' u telefonunuza indirin
  • Konuma izin verin
  • Mikrofona izin veriniz
  • Bildirimlere izin vermeniz gerekiyor
  • Sonra her aramada Alisa demeniz gerekiyor

İşlem bu kadar ve site aradığınız yerle alakalı adres bilgisini ve haritayı ekrana getirecek. Sesli şekilde de bildirimde bulunmakta.

Yandex Alisa nedir nasıl kullanılır

Yandex Alisa nasıl kullanılır?

Yandex Alisa ne demek

Yandex navigasyon Alisa indir

yandex alisa kullanımı

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2019, 14:29
müşteri hizmetleri