YouTube bu video kullanılamıyor hatası

YouTube bu video kullanılamıyor herhangi bir videoyu açtığınızda ekrana yükleme hatası şeklinde çıkabiliyor. İlk akla gelen internet yok veya uygulama hatası oluyor.

Andronova

Video yükleme hatası, dünya genelinde en fazla kullanıcıya sahip çok büyük bir platformu olan YouTube, zaman zaman hata verebilmekte ve hesaplara erişimde problemlere neden olabilmektedir. Bu hatalar genellikle geliştirici kaynaklı olabileceği gibi, kullanıcı kaynaklı da olabilir.

En sık karşılaşılan hatalardan birisiyse uygulama da oynatma hatası olarak karşımıza çıkar. Bu hata genellikle kullanıcı kaynaklıdır ve çözüm adımları oldukça kolaydır. Fakat bazı durumlarda sizden kaynaklı olmayabiliyor ve genelde karşınuza çıkabiliyor. Bu sorunların çözümü içinse, beklemek tek çare olabiliyor.

Bu problemin meydana gelmesindeki en önemli etken, kullanılan cihaz ve bağlantı problemlerdir. Bu problemlerin en önemlisi yetersiz bellek ve işlemci gücüdür.  Ayrıca yetersiz bellek ve işlemcinin yanı sıra, yüksek oranda dolu olan hafıza da bu problemi tetikleyebilir. Fakat bazı durumlarda sorun, cep telefonundan değil, uygulamanın teknik veya yazılım tarafında meydana gelen buglardan da olabilir. Bunun çözümü için de uygulamaya göz atmak ve gerekli işlemleri yapmak gerekir.

YouTube bu video kullanılamıyor çıkma nedenleri:

 • Yayıncının henüz yayına almamış olması ve yayından alması.
 • İçeriğin silinmiş olması. Bu yayınlayan kişinin veya uygulama tarafından yapılan bir işlem olma olasılığı var.
 • Alınan ülkede henüz kullanıma sunulmamış olabilir.
 • Video hakkında bir işlem başlatılmış veya uyarı gelmiş olabilir.

Eğer sizde bu hata ile karşılaşıyorsanız, ilk yapmanız gereken cihaz durumunuzu kontrol etmek olacaktır. Eğer cihaz durumunda herhangi bir sorun göremiyorsanız, uygulamayı güncellemeyi deneyebilirsiniz. Uygulamayı güncellemenize rağmen sorun çözülmüyorsa, Instagram’ın ön belleğini temizlemeyi ve son olarak da tamamen silerek, yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Her şeye rağmen sorunun çözümünde başarılı olamıyorsanız, Instagram destek birimi ile iletişime geçebilir ve sorunun çözümü için destek alabilirsiniz.

 • Oturum açık ise Gmail oturumunuzu kapatınız.
 • Tarayıcının gizli sekmesiyle ve Opera üzerinden vpn açıp test edin.
 • Sürekli açmaya çalıştığınız cihazı ve internet bağlantısını değiştiriniz.
 • Uygulamada gizli ve kısıtlı mod açık ise kapatınız.
 • İzleme, arama geçmişi temizlensin ve duraklatma seçenekleriyle test edilsin.
 • Uygulamadaki ayarlarda yalnız kablosuz olarak yükle açılsın veya kapatılsın.
 • Uygulamanın eski sürümünün yüklenmesi bazen kesin bir sonuç sağlayabiliyor. Yeni gelen güncellemenin bazı Android telefonlarda sorun çıkardığı oluyor. iPhone’ lar için pek karşılaşmıyoruz diyebiliriz.

İşlemler Smart TV içinde denenebilir ve televizyon markasının veya yazılım sürümüyle alakalı problemlerle de karşılaşılabiliyor. Örnek ilgili sürüm desteğinin sonlanması gibi.

YouTube bu video kullanılamıyor hatası


Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2020, 17:17

Andronova