Netflix bu cihaz uygulama tarafından desteklenmiyor

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Netflix bu cihaz uygulama tarafından desteklenmiyor hatası alanların karşısına birde cihazınız ile uyumlu değil sorunu da çıktığı oluyor. Bu genelde kullanılan cihazın artık yazılım yönünden yetersiz kaldığı anlamını taşıyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Daha öncede hazırladığımız benzer bir konu olan “bu uygulama cihazınızla artık uyumlu değil” Netflix içinde geçerlidir. Sık sık uyarı alanların bu haberimizi kesinlikle okumalarını öneriyoruz. Diğer yazımız daha detaylı ve aynı zamanda çözüm için birde video paylaşımımız var. Sorunun mantığı aynı ve tüm uygulamalarda uyumsuzluk yaşayanlar aynı yöntemle sorunu çözecekler.

Uyarıyı Smart TV’ de alanlar olduğu gibi Android TV cihazları kullanıcılarının da sık aldığı bir uyarıdır. Bizde bir üründe bu uyarının benzeri ile karşılaştık ve Philips Smart TV’ de kullandığımız uygulamayı o cihazda kullanarak sorunu çözmüştük. Kontrol panelinde biraz değişimler olsa dahi kullanıma yönelik sıkıntı çekmeyeceksiniz.

Cihaz uygulama tarafından desteklenmiyor sorunu

Uygulama uyumsuzluk sorunu çoğu kullanıcının başına gelebiliyor. TV, tablet ve mobil cihazların tümünde karşılaşılıyor. Android ürünlerin bir çoğunun yazılımının eski olmasından dolayı bir süre sonra güncelleme desteği sonlanıyor. Desteği kesilen ürünlerin belli uygulamaları çalışmadığı ve alternatiflere yönelmek zorunda kalıyoruz.

Eski televizyona sahip kullanıcıların yapacakları en iyi işlemlerden biri kullanılan yazılımın güncel olan bir sürümü olup olmadığının araştırılması, diğeri ise kullanılacak uygulamanın farklı bir çok versiyonu flash diske aktarıp ve ayrı ayrı televizyonda denenmesi.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Öncelikle mevcut uygulamayı kaldırıp Google Play içerisinde arama kısmından uygulamayı tekrardan bulup deneyin. Mevcutta yer alan yine aynı uyarıya neden oluyorsa kaldırıp eski veya yeni sürümleri deneyiniz.

Netflix cihaz uyumsuzluğu için öneriler

Yukarıdaki sürüm denemelerinden sonra geriye kalan Android ürünler için ROM atılma işlemi olacak. Tabi öncelikle ürün üreticisi ile iletişime geçerek yapılacak farklı adımlar varsa bunun uygulanması. Yoksa da yine yazılım desteğini öğrenilmesi gerekiyor. Belki e-posta yolu ile size gerekli dosyayı ulaştırırlar.

  1. Netflix test sürümü https://drive.google.com/uc?authuser=0&id=15eE8S7jfvYg18R3cEbjsXPPcRBkjsI4Y&export=download
  2. Netflix uygulamasının test sürümü https://drive.google.com/drive/folders/19ATGUuCoxCm3MohRCIS4OAZNneC1pmtB
  3. Netflix indirme öneri bağlantımız apkmirror.com/uploads/?q=netflix bu bağlantı yukarıdakiler işe yaramadığı durumlarda öneriyoruz.
  4. Unutmadan teknolojik ürünlerde tarih yanlış olduğunda çalışmalarında aksaklıklar yaşanır. Örnek internet bağlantınız var ama yok olarak görülme durumları klasik olanlardan biridir.

Birinci ve ikinci bağlantıları indirip ayrı ayrı deneyiniz ve duruma göre bize yazınız. Büyük ihtimal sorununuzu çözecektir. Önerimiz cihazda yeterli boş alanın olduğundan emin olunuz. Cihazınız ne kadar boş alana sahipse ve çok fazla uygulama yüklü değilse daha rahat çalışacaktır.

Sürüm uyumluluğu Android 6.0, Android 7.0 ve duruma göre Android 8.0 sürümlerine sahip modeller içinde ilgili dosya yukarıdaki bağlantılarda yer alacak.

Cihazların modellerine göre sorun çıkma olasılığı için verdiğimiz bağlantılar içerisinde arama alanı kullanılarak bir çok sürüme ulaşacaksınız.

Netflix bu cihaz uygulama
Netflix bu cihaz uygulama tarafından desteklenmiyor

Üründeki yazılım aksaklıklarında yapılacaklar

Geçmişte biz farklı Android ürünlerinde karşılaştığımız konulardan biri sistemdeki aksaklıkların güncellemeler yolu ile gelmesi. Malum önceki versiyona direk dönüş yapılamama sorunundan dolayı yapılacak en iyi yöntem hard reset oluyor.

Baktınız olmadı o zamanda sıfırdan yazılımın tekrardan kurulması gerekiyor. Tabi doğru olan versiyonun yüklenmemesi durumlarında büyük ihtimal cihazı açtığınızda siyah ekranla karşılaşacaksınız.

Geçmişte TV olarak attığımız yazılımlar oldu. Birinde kullandığımız bir TV cihazına yanlış sürüm kurmamızdan dolayı herhangi bir ekran karşımıza çıkmamıştı. Tekrardan doğru bir versiyonu bularak kurulumla sorunsuz kullanıma başlamıştık.

Netflix bu cihaz uygulama tarafından desteklenmiyor sorununda yukarıdaki adımların yararlı olacağını düşünüyoruz. En önemlisi bir önceki içeriğimizdekilerin kesinlikle ama kesinlikle göz atılmasını öneriyoruz.

Kısa özetli hali: Uyarıyı televizyonda alanların önce Netflix uygulamasının farklı versiyonlarını araştırmaları gerekiyor. Önceki yazılımdaki öneri indirme bağlantılarında Android TV ve farklı ürünlere yönelik sürümler var. Bunlarında kullanılması işinize yarayacağınız düşünüyoruz. Biz tam tersi bir durumda böyle çözüm bulduk.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak