Netflix profil kilidi açma kaldırma

Filmlere +18 erişimin kısıtlamak isteyenlerin ihtiyaç duyduğu özellik profile şifre koyma olduğunu söyleyebiliriz. Peki Netflix profil kilidi kaldırma ayarları nerede?

Andronova

Netflix profile şifre koymak isteyenler için yakın zamanlarda ek bir özellik kontrol paneline eklendi. Çocuklu evlerde veya ortak kullanılan hesaplarda ayrı ayrı oturum oluşturarak kişilere özel oturum açılabilir. Böylelikle hesabı kısıtlayarak istediğiniz şekilde kullanım sunabilirsiniz. Çoğu telefon ve televizyon uygulamasından ilgili işlemin yapılamadığını söyleyelim. Ama örnek Chrome gibi tarayıcıyı kullanarak gelişmiş ayarlara ulaşarak yapılandırabilirsiniz.

Hesabınızda ekleyeceğiniz belirli profile şifre koymak istiyorsanız “Profil kilidi” kodunu açınız.

Profili şifrelemek için:

  1. Tarayıcı veya Smart TV üzerinden “Hesap” bölümünü açınız.

  2. Kilitlenecek profil adını veya ebeveyn ayarları açılacak.

  3. Kilidi açınız ve bir parola belirleyiniz. (İşlem sırasında sizden ana hesabın parolası istenebilir)

  4. Erişimde pin iste adlı seçeneği işaretleyiniz.

    • Pin kapatmak için aynı bölümden kutucuğun işaretini kaldırnız.

  5. Kod, 4 rakamdan oluşmakta ve her içeriğin oynatılmasında pin’ in girilmesi gerekiyor.

Not: Eski çok bazı cihazlarda bu özellik çalışmayabilir veya güncellemeler yapılamayabilir.

Parola koyma veya iptal etmek istediğinizde hata veriyor veya bir şey yapmadan geri atıyorsa (Ana ekrana) versiyon uyumsuzluğu veya güncelleme yayınlanmış olabilir. Kullanılan Android TV’ nin desteklemediği sürümler pek yok gibi ama farklı sistemlerde problem yaşatabilir.

Netflix profil kilidi açma kaldırma

Netflix profil kilidi kaldırma

Yukarıdaki ebeveyn kontrollerine geldiğinizde açılanların hepsini göreceksiniz ve tümünde değişiklik yapılması için girişte kullanılan yönetici e-posta hesabıyla işlem yapmanız gerekecek. 

Netflix profil kilidi kapatma


Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2021, 18:14

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın