New York Polis Departmanı, iPhone ve iPad Kullanıcılarını iOS 7’ye Geçmeleri Konusunda Teşvik Ediyor!

blank

Aşağıda gördüğünüz fotoğraf, Dünya Bankası’ndan Jim Rosenberg tarafından Twitter üzerinden dün şu yorumla beraber paylaşılmış: New York Polis Departmanı’nın, siz iPhone ve iPad halkı için bir mesajı var.

teknik destek

Görünene göre New York Polis Departmanı, metro çıkışlarının ve Apple Store’ların önünde, insanların yeni “Aktivasyon Kilidi” güvenlik özelliği dolayısıyla iOS 7’ye geçmelerini teşvik eden el ilanları dağıtıyor.

Geçen sene mobil cihaz hırsızlıklarına – özellikle üstünde elma olan cihazlara – bağlı  suç oranlarının tavan yaptığı bir şehirde, New York Polis’inin iOS 7’yle ilgili bilgilendirmede bulunması çok da şaşırtıcı olmasa gerek.

iOS 7’deki “Aktivasyon Kilidi” özelliğini bilmiyorsanız, tam da ismi gibi olduğunu söyleyebiliriz. Bu özellik, telefonunuzu çalan hırsızların Apple ID ve şifrenizi bilmedikleri takdirde, telefonunuzu herhangi bir operatör üzerinde aktive etmesini veya telefonunuz üzerinde herhangi bir işlem gerçekleştirebilmesini imkansız kılıyor.

nypd-image

New York’luların konuyla alakalı attığı bir kaç tweeti aşağıda görebilirsiniz:

ios 7 tweet

Ayrıca AllThingsD, konuyla ilgili bir Facebook kampanyasını da keşfetmiş:

park_slope_parents

Bu bilgilendirmenin, iPhone hırsızlıklarının önüne geçmede ne kadar etkili olacağı henüz belirsiz; fakat görebileceğiniz üzere, yetkililer bu konuda oldukça kendinden emin gözüküyor. Ek bir bilgi verecek olursak; New York Polis Departmanı’nın yanısıra, San Francisco Bölge Başsavcısı George Gascón da iPhone kullanan vatandaşları iOS 7’ye geçmeleri konusunda uyarmıştı.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!