Nexus 4 için Android 4.4 KitKat AOSP Yayınlandı!

Nexus 5 ve Android 4.4 KitKat tanıtımları sonrası resmi bir açıklama yayınlayan Google, Nexus 4, Nexus 10, Nexus 7 ve 2013 model Nexus 7 tablet modeli için güncellemenin önümüzdeki hafta başlayacağını duyurdu. Galaxy Nexus ise Android ekosistemind 18 aylık güncelleme desteğini geride bıraktığı için Android 4.4’ten resmi olarak faydalanamayacak.

Andronova

Bir Nexus 4 kullanıcısı iseniz ve ROM yükleme konusunda tecrübeye sahipseniz resmi güncelleme öncesi Android 4.4’i cihazınızda tecrübe edebilirsiniz. AOSP geliştiricileri Nexus 4 için Android 4.4 yazılımını yüklenebilir hale getirdi. ROM ie birlikte en güncel Google uygulamalarını yer aldığı Gapps paketi de yine farklı bir dosya içerisinde kullanıcılara sunuluyor.

Android 4.4’ü Nexus cihazına yükleyebilmeniz için cihazınızda root yetkisi ve ya da özel bir Recovery (CWM ya da TWRP) menüsünün yüklü olması gerekiyor. Nexus 4 için Android 4.4 AOSP ROM’unu indirebilirsiniz. Güncel Google uygulamalarının yer aldığı Gapps paketini ise buradan indirebilirsiniz.

Yükleme sonrası deneyimlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

kaynak: forum.xda-developers

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.