Nexus 4 için Android 4.4 KitKat Güncellemesi Başladı!

blank

Android 4.4‘ün resmiyet kazanması sonrası ilk aşamada Nexus 7 ve Nexus 10 için Android 4.4 KitKat’in dağıtımını sağlayan Google, Nexus 4 içinse kullanıcıların bir süre daha beklemesi gerektiğini belirtmişti. Arama motoru devi Nexus 4 için resmi güncellemenin dağıtımına başlamamış olsa da, telefonun fabrika imaj dosyalarını yayınlamayı ihmal etmemişti.

teknik destek

Android 4.4’ün resmiyet kazanması üzerinden 20 gün geçtikten sonra Nexus 4 için de Android 4.4 güncellemesi OTA yoluyla kullanıcılara ulaşmaya başladı. Güncelleme kapsamında Nexus 4 kullanıcıları Android 4.4 ile gelen temel yeniliklerin büyük bölümüne erişiyor, ancak şeffaf sanal butonlar ve bildirim ekranın yanı sıra Google’ın yeni Launcher (başlatıcı) uygulamasından Nexus 4 kullanıcıları faydalanamayacak.

KRT16S yapı numarasına sahip güncelleme ile daha iyi RAM yönetimi, yeni işletim sistemi runtime’si ART, değişen bazı uygulama simgeleri, daha iyi çoklu görev yöneticisi, müzik çalma esnasında düşük güç tüketimi, yazıcı desteği ve dahili QuickOffice uygulaması gibi birçok yenilik güncelleme kapsamında Nexus 4 kullanıcılarına sunuluyor.

Ayarlar> Telefon Hakkında> Yazılım Güncelleme bölümü altında güncelleme kontrolü yaparak 239MB doya boyutuna sahip Android 4.4 güncellemesinin size ulaşıp ulaşmadığını kontrol edebilirsiniz.

n4ota

kaynak: AndroidCentral

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!