Nexus 4 İçin Android 6.0 Marshmallow Yayınlandı, Hemen Yükle!

blank

Google geçtiğimiz günlerde bir çok Nexus cihazı için Android 6.0 olarak fabrika imajlarını yayınlaması ve OTA güncellemesini göndermesinin ardından, Nexus 4 sahipleri bu güncellemeyi alamayacakları için oldukça üzülmüşlerdi.

teknik destek

Şimdi sevinme günü. Dmitry Grinberg isimli bir geliştirici, Google tarafından yayınlanan Android 6.0 kaynak kodlarını kullanarak Nexus 4 için Android 6.0 Marshmallow sürümünü uyarlamayı başardı.

Kendisi de Nexus 4 kullanan Dmitry, AOSP Marshmallow imajını nasıl kendinizin yapacağını anlatmanın yanı sıra, Radio dosyasıyla birlikte hazır Android 6.0 ROM dosyasını da uğraşmak istemeyenler için yayınladı.

nexus-4-android-6-0

Tüm yapmanız gereken, indireceğiniz MakoM_bin_v2.zip dosyasının içindeki *.img formatındaki sırasıyla boot, system ve radio(telefonunuz LTE mi yoksa normal sürüm mü olduğuna bağlı olarak doğru radio dosyasını yüklemeyi unutmayın) dosyalarını herhangi bir Custom Recovery (TWRP) tavsiye edilir) üzerinden Nexus 4‘ünüze flaşlamak.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!