Nexus 4 için CyanogenMod 11S Yayınlandı [Yükleme Talimatı]

Nexus 4 için CyanogenMod 11S Yayınlandı [Yükleme Talimatı] CyanogenMod Rom Nasıl İndirilir Nasıl Yüklenir

Andronova

Cyanogen A.Ş. Android ekosisteminde yer alan birçok akıllı telefon için ROM’lar geliştirmesine rağmen, OnuPlus firmasıyla ortak girişim olan OnePlus One akıllı telefon için özel CyanogenMod 11S yazılımını hazırladı. OnePlus One’a özel olan CyanogenMod 11S geçtiğimiz günlerde ilk olarak Nexus 5 hemen akabinde ise One M7 için yayınlandı. ROM bu defa Nexus 4’e uyarlandı.

CyanogenMod 11S ile Nexus 4 kullanıcıları kamera arayüzü, kilit ekran özellikleri, ekolayzır ayaları gibi yazılıma özel detayları kendi telefonlarında tecrübe edebilecekler. Kullanıcılardan gelen yorumlara bakıldığında ROM’un günlük kullanıma elverişli olduğu görülüyor.

CyanogenMod 11S yazılımını Nexus 4’e yükleyebilmeniz için özel bir kurtarma (TWRP ya da CWM) modunun telefonda yüklü olması gerekiyor. Aşağıda yer alan yükleme talimatını uygulamayarak siz de Nexus 4’e CyanogenMod 11S’i yükleyebilirsiniz.

Yükleme Talimatı;

1. Adım: Nexus 4 için CyanogenMod 11S ROM’unu indirin.

2. Adım:  Google uygulamaların yer aldığı Gapps dosyasını indirin. İndirdiğiniz her iki dosyayı telefon hafızasına atın.

3. Adım: Nexus 4’ü kapatın ve Recovery Modu’na alın.

4. Adım: Wipe System, Wipe Cache, Wipe Dalvik-Cache ve Wipe Data’yı uygulayın. (ROM yükleme öncesi temizlik işlemi)

5. Adım: ROM ve Gapps dosyalarını sırasıyla yükleyin.

6.Adım: Telefonu yeniden başlatın.

12345

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.