Nexus 4, Nexus 5 ve Nexus 7 için Android 4.4.1 Güncellemesinin Dağıtımına Başlandı!

media 160

Google’ın bir süredir Android 4.4.1 güncellemesinin hazırlıklarını yaptığı biliniyordu. Android 4.4 sonrası Nexus cihaz sahiplerinin rapor ettiği bazı yazılımsal sorunlara çözüm getirecek güncelleme ilk olarak Nexus 5 cihaz sahipleri için başladı. Güncelleme Nexus 5 için genel anlamda kamera odaklı bir görünüyor. Kullanıcıların en çok şikayet ettiği hatta geliştiricilerin kendi imkanlarıyla geliştirmeye çalıştığı kamera, Android 4.4.1 güncellemesiyle performansını önemli ölçüde artırıyor.

Andronova

HDR+ modunda yakınlaştırma sağlanırken, yine bu çekim modunda daha gerçekçi renkler sunuluyor. Daha hızlı beyaz dengeleme, düşük ışık koşullarında daha hızlı odaklanma ve kontrast ayarlarında bir dizi iyileştirmeler sağlanıyor.

Kamera tarafında yaşanan gelişmelerin yanında Nexus 5 sahiplerinin şikayet ettiği düşük hoparlör sesinde artış sağlanıyor. Ayrıca yüz tanıma kilidinde bazı kullanıcıların yaşadığı telefonun yeniden başlama sorunu da güncelleme neticesinde çözüme kavuşuyor.

Nexus 5 için başlayan Android 4.4.1 güncellemesinin Nexus 4 ve Nexus 7 2013 LTE modeli için de başladığı rapor ediliyor. Android 4.4 sonrası yazılımsal sorunlarla boğuşan Nexus 4 ve Nexus 7’nin Android 4.4.1 sonrası kullanıcıların rapor ettiği sorunlardan arındırılması bekleniyor.

Güncelleme dağıtımı henüz başladı bu sebeple tüm kullanıcılara ulaşması birkaç haftayı bulacak. Ayarlar menüsü altında elle güncelleme kontrolü yaparak Android 4.4.1’in size ulaşıp ulaşmadığına bakabilirsiniz.

kaynak: AndroidAuthority, Google+

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın