Nexus 4’ü İkiye Katlayan Nexus 5, En iyi Oyun Performansı Sunan İkinci Telefon Oldu!

blank

Mobil dünyasında tüm gözler yarın tanıtılması beklenen Android 4.4 ve Nexus 5 lansmanına odaklanmış durumda. Nexus 5 resmiyet kazanmamış olsa da, o kadar çok belge ve görsel sızdırıldı ki, telefon için resmi tanıtım yapılmasa da olur.

teknik destek

LG-Google ortak yapımı Nexus 5, Android 4.4 ile çalışacak ve stok Android deneyimini en iyi yansıtan telefon olacak. 2.3GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisinden güç alacak telefonda Adreno 330 GPU’suna yer verilecek.

Telefonun tanıtımına saatler kalırken, Nexus 5’in mobil cihazlarda önemli bir ölçüm kriteri olan ve cihazların oyun performansını gözler önüne seren BaseMark X test sonucu yayınladı. Oldukça umut verici sonuçlar ortaya koyan Nexus 5 kendisi ile aynı donanıma sahip olan LG G2’den %8 oranında daha yüksek puan elde etti.

Söz konusu puan ile akıllı telefon kategorisinde en iyi ikinci oyun deneyimi performansı vaat eden Nexus 5’i geçebilen tek cihaz ise Apple’ın PowerVR G6430 GPU’sunu kullanan yeni nesil telefonu iPhone 5S oldu. Burada iPhone 5S’in daha düşük çözünürlüklü ekrana sahip olduğunu belirtmekte yarar var.

n5_basemarkx-1024x600

1 Kasım’da tanıtılacak Nexus 5’in teknik özellik tablosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

Nexus 5

kaynak: GSMArena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!