Nexus 5, Çarpıcı Bir Grafik Performansı Ortaya Koyuyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google’ın yeni nesil Nexus modelinde LG ile donanım ortaklığına gittiği kesinleşiren, FCC onayından geçen Nexus 5 gerisinde donanım özelliklerine dair birçok detayı da bıraktı.

Mobil dünyasında Apple, Samsung, Sony ve LG cephesinde amiral gemi olarak nitelendirilen cihazların tümü lanse edildi ve gözler şu an tamamen Nexus 5’e çevrilmiş durumda. Hem tasarım (fiziksel butonların arka bölüme konumlandırılması dışında) hem de donanım tarafında LG G2’yi temel alması beklenen telefon, GFXBench testinde grafik perfonması ile parlak bir sonuca imza attı.

Büyük olasılıkla Adreno 330 GPU’sunun yer alacağı telefon saniyede 23.1 kare puan ile Android tarafındaki iddialı tüm modelleri geride bırakırken, bir süre önce tanıtımı gerçekleşen ve dört çekirdekli PowerVR G6430 grafik yongasıyla donatılan iPhone 5S ile benzer bir sonuca imza atıyor. iPhone 5S ve Nexus 5’te yer alacak grafik yongaların OpenGL ES 3.0 desteği sunduğunu belirtelim. Bu destek sayesinde daha kaliteli ve gerçeğe yakın grafik performası vaat ediliyor.

Nexus 5’in FCC onayı alırken gün yüzüne çıkan diğer özellikleri ise şu şekilde; 2.3GHz frekans hızında çalışan Krait 400 mimarisine sahip dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemci, 4.96-inç boyutunda boyutunda Full HD çözünürlüklü IPS LCD ekran, 2.300mAh kapasiteli batarya, Android 4.4 KitKat işletim sistemi, 2GB RAM ve 13MP çözünürlüklü kamera.

Nexus 5’in ekim ortasında resmiyet kazanması bekleniyor.

Nexus 5

ilgili>> PhoneArena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!