Nexus 5 için Yeni İddialar Ortaya Atıldı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Yeni nesil referans akıllı telefon modeli için herhangi bir üretici ile anlaştığını resmi olarak açıklamayan Google, ekim ya da kasım  döneminde Android 5.0 işletim sistemini  Nexus 5 modeliyle resmiyete kavuşturacak. Geçtiğimiz yıl Nexus 4 için LG ile iş ortaklığına giden Google’ın Güney Koreli üretici ile yeni nesil Nexus modelinde de ortaklığa devam edeceğine kesin gözüyle bakılırken, telefona dair neredeyse her gün yeni gelişmeler yaşanıyor.

teknik destek

Gelişmelerin bu denli sık ortaya çıkmasında kuşkusuz LG G2 modelinin resmiyet kazanması etkin rol oynuyor. Optimus G modeli geçtiğimiz yıl ki Nexus akıllı telefon modeline tasarım noktasında olmasa da, teknik özellikleri itibariyle temel oluşturmuştu. Benzer bir stratejinin bu yılda sürdürülmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Bir süre ortaya çıkan bazı haberlerde telefonun Snapdragon 600 işlemcisine sahip olacağı vurgulansa da, Moto X cephesinden ilk sızıntıları aktaran ve bu noktada güvenirliliğini ispatlayan tinhte.vn sitesi, Nexus 5’e dair önemli açıklamalarda bulundu.

Siteye göre Nexus 5, tasarım anlamında LG G2 modelinden farklı olacak ancak ekran ve işlemci bileşenleri benzerlik gösterecek. Nexus 5’te 5.2-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü IPS panelin yanı sıra Qualcomm cephesinden Snapdragon 800 işlemci birimine yer verilecek. Ekranla ilgili değineceğimiz bir diğer detay ise Nexus 5’te LG G2’de olduğu gibi oldukça ince bir çerçeve yer alacak.  LG G2’de arka bölüme konumlandırılan ses ve güç butonları Nexus 5’te yer almayacak, kamera ve LED flaş bir önceki nesil Nexus’a göre köşeye daha yakın bir bölgeye yerleştirilecek.

Çıkarılamayan kapak ve pil tasarımının devam ettirilmesi beklenen modelde, microSD kart girişine yer verilmesi beklenmiyor. Arka kapağın Nexus 4’te olduğu gibi cam bir yapı sunup sunmayacağı henüz bilinmiyor. Nexus 4 kullanıcıları cam malzemenin olası düşmelerde çok çabuk kırıldığı şeklinde şikayetlerini birçok forumda dile getirmişti. Bu sebeple Google, LG G2’de yer alan plastik kapak anlayışını yeni Nexus modelinde devam ettirebilir.

Nexus  5 ve Android 5’e dair gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz.

ilgili>> Phandroid

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!