Nexus 5, Ocak Ayında Satışa Sunuluyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Beklenen oldu ve LG Türkiye önümüzdeki ay Nexus 5’in ülkemizde satışa sunulacağını açıkladı. LG G2’nin agresif fiyat politikası sayesinde çok yüksek bir satış rakamına ulaştı.

teknik destek

Nexus 5’in de böyle bir agresif fiyatla ülkemizde satışa sunulursa eminim ki bir çok Android kullanıcısı telefonunu satıp Nexus 5 almaya koşacaktır. Android eko sisteminde olan biri olarak şunu söyleyebilirim ki ben kendi adıma güncelleme yada güncelleyememeden çok fazla sıkıldım. Doalyısıyla sizde benim gibi düşünüyorsanız ve Google‘ın ayaptığı Android güncellemelerine ilk siz sahip olmak istiyorsanız, hatta gereksiz arayüzlerden sıkıldıysanız; Nexus 5 tam size göre.

exus 5’in genel özelliklerini kısaca hatırlamak gerekirse Android işletim sisteminde artık standartlaşan ekran boyutu 4,95 inç Gorilla Glass 3 ile sağlamlaştırılmış Full HD IPS ekrana sahip olan telefonda 2,3 GHz hızında Snapdragon 800 işlemci ve buna entegre Adreno 330 grafik birimi bulunuyor. 16 GB ve 32 GB seçenekleri bulunan telefonda 2GB sistem belleği bulunuyor. Bu sistem belleği Note 3’teki 3 GB ram kadar performans vereceğine kesin gözüyle bakbilirsiniz; çünkü Nexus 5’te kullanıcı arayüzü bulunmuyor. Telefonda ki tek eksik gördüğüm şeyse pil kapasitesi. Hemen hemen aynı boyuttaki 2 telefona 3000 mah pil koyan LG’nin bu telefonda neden 2300 mah pil kullandığına bir türlü anlam veremiyorum.

Nexus 5 eminim bir çok kişinin hayallerini süsleyen bir telefon. Bu telefona öncelikle Nexus 4’te olduğu gibi Teknosa mağazalarında bulacağımıız düşünüyorum. Teknosa çok yakında ön siparişe başlayacaktır. Şu anda teknosa.com’da LG G2 16 GB 1600 TL’den, Nexus 4 ise 1100 TL den satılıyor. Ben Nexus 5’in bu arada bir fiyata satılacağını öngörüyorum. 1399 TL ile satışa başlarsa Nexus 5, Nexus 4’e göre çok daha fazla satış yapabilir. Gelişmeler oldukça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Kaynak: haberler.com

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın