Nexus 5 şarjın çok hızlı bitmesi sorunu ve çözümü

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Google Nexus 5 telefon modelinde yaşanan batarya sorunu haberimizde…

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Google tarafından desteklenen Nexus serileri ülkemizde kendine yer bulmaya başladı. Nexus modellerini kullanmanın bazı avantajlarında bulunmaktadır. Özellikle android işletim sistemleri güncelleme yayınlayacağı zaman ilk olarak Nexus modelleri için çıkarılmaktadır. Şuan çıkması beklenilen android 7.0 işletim sistemi ilk olarak Nexus modellerine gelmesi beklenilmektedir.

Nexus 5 şarjın çok hızlı bitmesi sorunu ve çözümü
Nexus 5 şarjın çok hızlı bitmesi sorunu ve çözümü

Bu haberimizde Nexus 5 modelinden yaşanan ve bataryanın hemen bitmeis sorunu üzerinde duracağız. Nexus 5 telefon modelini kullanan kişiler telefon kullanırken şarjlarının hemen bitmesinden bahsetmektedirler. Kısa bir film izlemeleri veya internette gezinmeleri sonucu pillerinin hızlı bir şekilde bitmesinden yakınmaktadırlar.

Aslında bu sorunla alakalı bir kaç çözüm önerimiz olacaktır; Nexus 5 şarjın çok hızlı bitmesi sorunu Nexus 5 şarjın çok hızlı bitmesi sorunu ve çözümü  

​İlk olarak Nexus 5 model telefonunuzun arka planında herhangi bir uygulamanın çalışıp çalışmadığını belirleyin. Çünkü sizden habersiz bazı uygulamalar arka planda sürekli çalışarak şarjınızı kısa sürede tüketmektedir. Daha sonra batarya kısmına girerek en çok şarj tüketen uygulamaları belirleyip Nexus 5 telefonunuzdan kaldırınız. Ayrıca telefonunuzda önbellek temizliği yapınız. Son olarak ise yukarıdaki işlemlere rağmen haeln devam ediyorsa yapmanız gereken yeni bir batarya almaktır. 

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir