Nexus 5 ve Diğer Tüm Nexus Telefonlar Hız Testinde Karşılaştırıldı! [video]

Google geçtiğimiz günlerde Nexus 5’in duyurusunu gerçekleştirdi. Android 4.4 ile çalışan ilk telefon olma özelliğini gösteren Nexus 5 sahip olduğu donanım özellikleri üst seviye kategoride yer alan telefonlarla yarışacak düzeyde. Krait 400 mimarisine sahip 2.26GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemci, optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip 8MP kamera, 2GB RAM, Android 4.4 vr 4.96-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü IPS ekran  telefonun öne çıkan teknik özelliklerini ön plana çıkarıyor.

teknik destek

Saf Android deneyimini halihazırda en güçlü işlemciyle bir arada sunan Nexus 5 için PhoneBuff sitesi ilginç bir karşılaştırma testi yayınladı. iPhone 5S, Galaxy Note 3, LG G2, One Max ya da Xperia Z1 gibi cihazların aksine Nexus 5, Google’un Nexus One’dan bu yana duyurduğu tüm Nexus telefonlarla karşılaştırıldı.

Nexus One, Nexus S, Galaxy Nexus, Nexus 4 ve Nexus 5 arasında gerçekleşen hız ve performans testi cihazların çıkış tarihi ve donanım bilgilerine bakıldığında hiç de adil bir karşılaştırma gibi durmasa da, 2010 yılından bu yana mobil dünyasında ve ayrıca Nexus cihazlarda sağlanan gelişmeyi göstermesi açısında dikkat çekici bir video olmuş.

İlk Nexus telefonu olan Nexus One, 512MB RAM’e ve tek çekirdekli Qulacomm işlemciye sahip. Nexus 5 ise dört çekirdekli işlemci ve 2GB RAM’e ile donatılmış durumda. Beklendiği gibi Nexus 5 en iyi performansı ortaya koyuyor. Bazı testlerde ise Nexus 5’in Nexus One’dan 4 kat daha hızlı performans sergilediği gözleniyor.

Dört telefon arasında yapılan karşılaştırma testine aşağıdan göz atabilirsiniz.

kHOmKY09EK4″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: AndroidBeat

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir