Nexus 5, Yenilendi!

Andronova

Akıllı telefonlar üretilmeden evvel büyük bir test sürecinden geçiyor. Hem kasa kalitesi, hem donanım stabilizasyonu hemde iletim sisteminin stabilitesi en ince detaylarına kadar değerlendiriliyor. Tüm bunlara rağmen Bill Gates’in de bir konuşmasında söylediği gibi her sistemi en iyi kullanıcılar denetler mantığı her zaman işliyor.

Kervan yolda düzülür ata sözünden de yola çıkarsak Apple’ın iOS 7 çıktığından beri 1 yıl içinde yapmadığı güncellemeyi 3 ay içinde yapması, Windows işletim sisteminin sürekli kendini güncel tutması, LG G2’de bazı kasa problemlerinin sonradan giderildiği, iPhone 5S’ler de kutu içinden çizik çıka telefonların üretim hatlarında yapılan iyileştirmeler ile düzeltilmesi gibi hem yazılımsal hemde donanımsal değişiklikleri görebiliyoruz.

Geçtiğimiz Kasım ayının başında satışa sunulan Nexus 5, Android eko sisteminde “mükemmel” olarak değerlendirilen ender cihazlardan biri. Her Nexus telefonu ile daha iyi işlere imza atan Google telefonun bataryası ve ses düzeyi ile eleştirilere maruz kamıştı. gsmarena.com’un haberine göre Nexus 5 cihazları yeni bir donanım güncellemesine gitti. Zaten aşağıdaki fotoğraf her şeyi göz önüne koyuyor. Google ve LG mikrofon ve hoparlör kısmındaki delikleri daha geniş yaparak hem sesin dışarı verilmesini hemde mikrofona daha iyi bir ses gitmesini sağlamış gibi görünüyor.

Nexus 5 Revizyon

Revize edilmiş Nexus 5’in başka donanım farklarının olup olmadığı şu anda belirsizliğini korusa da ben telefonda geniş çaplı bir güncelleme yapılmadığına eminim. Ne Google nede LG böyle bir güncelleme yaparak kendi kendilerine gol atmak istemeyeceklerdir. böyle bir güncelleme Nexus adına da büyük bir leke sürebilir. Sadece ses geliştirilmesi için yapılan bu güncellemeyi kabul edebilirim ama başka güncellemeler yapılacaksa bunu HTC’nin One X ve One X+’ta yaptığı gibi olmasını tercih ederiz. Ülkemizde Ocak ayında satışına başlanacağı çeşitli kaynaklardan öğrenilen telefonun hangi model ile giriş yapacağını çok merak ediyorum. Nexus 5 alırken mikrofon ve hoparlör deliklerine dikkat edelim!

Kaynak: gsmarena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir