Nexus 5’in Kesinleşen 2.300mAh Kapasiteli Pili Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Andronova
2 Minimum Okuma

LG-Google ortak yapımı Nexus 5’e dair önemli bir detay kesinlik kazandı. Ekim ayı başında bazı iddialar Google’un Nexus 5’in 16GB’lik versiyonunda 2.300mAh, 32GB’lik versiyonunda ise 3.000mAh (LG G2 ile aynı) kapasiteli bir pile sahip olacağını bildirmişti. Geçtiğimiz hafta İtalyan menşeli bir teknoloji sitesinin hazırlamış olduğu rapor da ise Google’un Nexus 5’te sadece bir pil kullanacağı ve kapasitesinin de 2.300mAh olacağı belirtildi. Nexus 5’te yer alacak pil gün yüzüne çıkarken, hazırlanan raporun doğruluğu da böylece onaylandı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Son dönem amiral gemi  modellerinde 3.000mAh ve üzeri seviyelerin yakalandığı hesaba katıldığında 2.300mAh seviyesi muhtemelen telefonu merakla bekleyen kullanıcılarda hayal kırıklığı yaratmıştır. Google’ın Android 4.4’le birlikte pil optimizasyonu ne şekilde sağlayacağını henüz bilmiyoruz, ancak 2.3GHz’de çalışacak Snapdragon 800 işlemcisi ve Full HD çözünürlükteki IPS ekran hesaba katıldığında pilin yoğun kullanım için yetersiz kalacağı öngörülüyor.

Google, Nexus 4’te 2.100mAh kapasiteli bir pile yer vermişti. Uzun süreden beri Nexus 4 kullanan biri olarak pil sorununu bir türlü aşamadım ve görünüşe bakılırsa aynı sorun yeni nesil Nexus modelinde de devam edecek.

Alt bölümde yer alan slaytlar, yılın ikinci yarısında henüz telefon seçimi yapmayan ve “Nexus 5 de ortaya çıksın kararımı sonra vereyim” diyen kullanıcıların yanında, stok Android deneyiminden vazgeçmeyenlerin ilgiyle beklediği Nexus 5’in pil gücünü ortaya koyuyor.

Nexus 5’teki pilin kapasitesine ilişkin sizin fikirleriniz neler? LG G2 temeline dayandırılan bir telefon için belirlenen kapasite yeterli mi?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Editör Notu: LG Optimus G ve Nexus 4’te 2.100mAh kapasiteli pile yer verilmişti.

IMG_5921

IMG_5922

IMG_5930

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir