Nexus 5’in Sızdırılan Servis Kılavuzu, Telefonun Tüm Özelliklerini Ortaya Çıkardı!

media 2774

Yılın son çeyreğine girildi ve yeni bir akıllı telefon almak için hala kararsız iseniz önünüze iki seçenek daha gelecek. Bunlardan ilki One Max bir diğeri ise Nexus 5. Şu sıralar Nexus 5’in gündemde daha fazla yer edindiğini söyleyebiliriz. Ekim sonunda tanıtılacak telefonla ilgili neredeyse her gün yeni gelişmeler yaşanıyor ve bunun neticesinde bilinmeyenler açığa çıkıyor.

teknik destek

Nexus 5 ve Android 4.4 KitKat gelişmelerini yakından izleyen AndroidPolice sitesi ismini vermekten sakındığı bir kaynak aracılığıyla Nexus 5’in servis kılavuzundan bazı detayları paylaştı. Söz konusu belgelerde telefona ait teknik bilgileri, çizimleri ve diyagramları görmek mümkün.

İlk olarak tasarıma göz atacak olursak; Nexus 5’in LG G2 temeline dayandırılacağı tasarım hatlarından da anlaşılmaktadır. LG G2’de arka bölüme konumlandırılan ses ve güç butonları dışında telefonların oldukça benzediği görülüyor.

Belgelerde ayrıca Nexus 5’in tüm teknik özelliklerine de yer verilmiş. Bunlara göz atacak olursak;

*4.95-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü IPS ekran

*16/32GB dahili depolama birimi

*2GB RAM

*2.3GHz hızında Snadragon 800 MSM8974 işlemci

*8MP çözünürlüklü Optik Görüntü Sabitleme Teknolojisine sahip arka kamera ve 1.3MP ön kamera

*2.300mAh kapasiteli batarya

*Sensörler; ivmeölçer, jiroskop, Pusula, Yakınlık / Ortam Işığı, Basınç

*Slimport uyumluluğu

*Mikro SIM yuvası

*Bildirim ışığı

*Kablosuz şarj

* Bluetooth 4.0, NFC

* UMTS / GSM / CDMA / LTE uyumluluğu

Mobil dünyasının en güçlü çözümlerinden biri olması beklenen Nexus 5’teki bir diğer detay ise Google ya da LG, Nexus 4’te arka bölümde yer verdiği hoparlörü bu defa alt bölüme taşımış.  281 sayfadan oluşan kılavuzda dikkat çeken ayrıntıların ilerleyen günlerde yine site kaynakları tarafından servis edilmesi bekleniyor.

2
Nexus 5’in Sızdırılan Servis Kılavuzu, Telefonun Tüm Özelliklerini Ortaya Çıkardı!
3
Nexus 5 özellikleri
4
Nexus Ortaya Çıkardı!
nexusae0_image14
Nexus Tüm Özelliklerini Ortaya Çıkardı!
teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın