Nexus 5’te Yer Alacak Bellek ve Pil Kapasiteleri Onaylandı!

Andronova

LG-Google ortak yapımı Nexus 5’in tasarımı defalarca sızdırıldı. Tanıtıma artık 10 günden kısa bir süre kaldı ve Google’ın teknik özellikler noktasında bir sürpriz yapıp yapmayacağı merak ediliyor. Telefon bir süre önce Google Play Store’da da görücüye çıkarken, 16GB’lik fiyatının 349 dolar olduğu görülmüştü.

İtalyan tuttoandroid sitesinin Google kaynaklarından elde ettiği bilgilere göre Nexus 5’te 8GB’lik seçeneğe yer verilmeyecek. Söz konusu depolama biriminde kullanıcıya 5.5GB’lik bir kullanım alanı bırakıldığı düşünüldüğünde 8GB seçeneği günümüzde zaten pek mantıklı görünmüyordu. (telefonda microSD kart desteği de yer almıyor)

Bir diğer iyi haber ise Google 32GB’lik seçenek için kullanıcıları çok bekletmeyecek ve 32GB varyantı kısa süre içerisinde Google Play’deki yerini alacak.

Tasarım hatları itibariyle Nexus 4 ve LG G2 mirasını devam ettirecek Nexus 5, teknik özellikler itibariyle LG G2’yi temel alacak fakat uygun fiyatlı yapısı dikkate alındığında bazı özellikleri itibariyle LG G2’nin gerisinde kalacak. Bunların belki de en önemlisi pil tarafında olacak. Daha önce sızdırılan belgelerde telefonda 2.300mAh kapasiteye sahip bir pilin yer verileceğini görülmüştü. Kimi kaynaklar ise 32GB’lik versiyonda 3.000mAh kapasiteye sahip  yer verileceğini iddia etse de, yine İtalyan menşeli site böyle bir durumun söz konusu olmadığını ve Nexus 5’in tüm versiyonlarında 2.300mAh’lık bir batarya yer verileceğini bildirdi.

Ekim sonunda tanıtılacak telefon ilk olarak Google Play’de satışa sunulacak. Telefonun 2013 bitmeden ülkemizde resmi olarak satışa sunulması bekleniyor.

LG-Nexus-5
Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir