Nexus 6’nın LG G3’ün Donanım Özelliklerini Temel Alması Bekleniyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Son iki nesil Nexus referans akıllı telefonu LG’ye yaptıran Google Nexus 6’yı da gelen haberlere göre yine LG işbirliğinde oluşturacak. Nexus 4 ile iyi bir iş çıkaran LG, Nexus cihazların kullanıcılar tarafında benimsenmesinde önemli bir rol üstlenirken, Nexus 5 ise yine sahip olduğu donanım özellikleri ve tasarımıyla birçok kesimin beğenisini kazandı. Ülkemizde olmasa da, Google Play’de bütçe dostu bir fiyattan satılan Nexus cihazlar deyim yerindeyse yok satıyor.

Bir süre önce Google’ın Nexus cihaz üretiminde vazgeçtiği şeklinde değerlendirmeler yapılmıştı. Açıkçası Nexus 7 tablet ve Nexus akıllı telefonun kullanıcılar tarafında bu kadar benimsenmesi ve stok Android’in en güncel sürümlerini temsil etmeleri açısından önem arz etmesi, Nexus cihazların varlığını koruması gerektiğini gösteriyor. Üstelik birçok kullanıcı hala kullandığı cihazda stok Android’i tercih etmektedir.

Gelelim Nexus 6 iddialarına; Gizmodo Almanya‘ya göre Nexus 6’nın üreticisi LG ve olacak telefon LG G3’ü miras alacak. Hatırlanacağı üzere Nexus 4, Optimus G’nin Nexus 5 ise LG G2’nin hafifletilmiş sürümleri olmuştu. Site kaynaklarına göre Nexus 6 da LG G3’ün hafifletilmiş bir versiyonu olacak. LG G3’ün haziran ayında resmiyet kazanması bekleniyor. Telefonda QHD (1440 x 2560 piksel) çözünürlüklü ekran, 64-bit destekli işlemci ve 16MP çözünürlüklü kameranın yer alacağı konuşuluyor.

Nexus 6 için henüz emin değiliz ancak, telefonun sahip olduğu donanımın LG G3’e benzeyeceğini şimdiden söyleyebiliriz. Tasarım tarafında ise LG G3’ün özellikle fiziksel butonların arka bölüme konumlandırılması noktasında diğer rakiplerinden yine sıyrılması bekleniyor.

Son iki Nexus akıllı telefon oluşturan ve genel anlamda tüketicilerden olumlu eleştireler alan LG’nin Google ile uyum içerisinde çalıştığı da zaten biliniyor. Tüm bunlar ele alındığında Google’ın Nexus 6 için başka bir üreticinin kapısını çalmasına gerek olmadığını gösteriyor.

kaynak: phonearena

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!