Nexus 6’nın Kamera Performansı Beğenildi

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Google’un yeni telefonu Nexus 6 kamera performansında oldukça yüksek not almayı başardı. Sektörün ünlü test sitesi DxOMark tarafından yapılan testlerde 78 puan alarak 6. sıraya yerleşen phablet, böylece ilk 10’a giren ilk Nexus  cihazı oldu.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

DxOMark’ın yaptığı testlerde ilk iki sırayı, Eylül ayında çıkan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus bulunuyor. 82 puan alan bu ikiliyi; sırasıyla Galaxy S5, Xperia Z3 ve Xperia Z2 izliyor. Bu üç telefonda testlerden 79 puan alarak aslında ikinci sırayı paylaşıyorlar. Puanlamaya göre aslında 3. sırada bulunan Nexus 6 bu sayede, “Nexus telefonlarının kamerası iyi olmaz” ön yargısını da yıkmayı başarıyor. Nexus 6; anlık fotoğraf yakalamada pozlama kalitesi, detay seviyesi, ortam ışığını alma, gün ışığında renkleri doğru gösterme ve kaliteli oto fokusu ile övgü almış. Ayrıca LED flaş ile yapılan çekimlerde de renk derinliği, pozlama ve detaylardan yüksek puan elde ediyor.

Phabletin kamerasının ise düşük ışık performansı yeterince iyi puan alamıyor. Bulutlu ortamda çekilen fotoğraflarda beyaz dengesi hafifçe pembeye doğru kayıyorken, fotoğrafların köşe ve merkez noktalarında keskinlik olarak düzensizlik oluşuyor. Ayrıca düşük ışık altında oto fokusun yavaş çalışması da kameraya eksi puan olarak geliyor. Video kaydına gelecek olursak; Nexus 6 doku kalitesi, kumlanma ve renk gösterimi açısından iyi puanlar alıyor. Ancak titreme ve yeniden fokuslamanın yavaş olması da kameradan puan kırılmasına sebep olmuş.

Sonuç olarak Motorola tarafından üretilen Nexus 6, aldığı yüksek puanlar ile kamera konusuna önem veren ancak Nexus almak isteyenleri kendine çekecektir. Sahip olduğu üst düzey donanımı ve saf Android kullanması sayesinde kullanıcıları kendine çeken telefonun belki de tek olumsuz noktası fiyatı. Motorola Nexus 6 hakkında ne düşünüyorsunuz?

Chart

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak