Nexus 8 iddiaları Güçleniyor!

blank

Çok değil, yaklaşık bir ay önce Android resmi sitesi Android 4.4 KitKat‘in tanıtımı sonrası güncellenmiş ve yeni versiyona ilişkin bazı bilgiler ve görseller eklenmişti. Eklenen görseller arasında bir tablet herkesin dikkatini çekmeyi başardı. Google‘ın Nexus 5’i ilk olarak Android 4.4 heykel açılışında göstermesi, akıllara Google yine yeni bir cihazın ipuçlarını veriyor ihtimalini getirdi.

teknik destek

Söz konusu görselde kadın bir tablete bakıyor. Android 4.4 KitKat yüklü tabletin daha önce ki Google tabletlerine benzememesi ve ekran boyutu akıllara Nexus 8‘i getirmişti. Son dönemde bazı testlerde ve sertifikalarda ortaya çıkan LG V510 kod adlı gizemli cihazın, 8.3-inç ekrana sahip LG G Pad’e (LG V500) olan isim benzerliği Nexus 8 iddialarını daha da güçlendirmişti.

Nexus 8’e ilişkin gelişmelere şimdi de popüler bilgi ve sızıntı kaynağı Evleaks de dahil oldu. Popüler teknoloji editörü Twitter hesabı üzerinden LG V510’un gerçekten bir Nexus cihazı olduğunu iddia etti. 7 ve 10’inç kategorisinde tabletler sunan Google’ın iPad mini‘nin başarısı dikkate alındığında aynı kategoriye bir tablet sığdırması ihtimal dahilinde görünüyor.

Tüketicilerin Nexus 7’e gösterdiği yoğun ilginin Nexus 8’e de gösterilmesi bekleniyor. Tabletin teknik özelliklerine lişkin herhangi bir açıklama yapamıyoruz, fakat bu noktada LG G Pad iyi bir referans oluşturabilir. Full HD IPS ekran ile donatılan ve Snapdragon 600 işlemcisinden güç alan G Pad’in Android 4.4′lü stok versiyonu tıpkı Nexus 7′de olduğu gibi tablet ekosistemine yeni bir soluk getirebilir.

Nexus 8

kaynak: Talkandroid

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!