Nexus 9’un Klavyesi Ortaya Çıktı

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

HTC ve Google’dan henüz Nexus 9 ile ilgili resmi açıklama gelmese de, merakla beklenen tabletin özellikleri bir bir ortaya çıkıyor. Geçen hafta yaptığımız haberde, tabletin donanım özellikleri ortaya çıkarken bu sefer ise klavyeli kılıfının görüntüsü sızdırıldı. Daha önceki haberimizle uyan bu sızıntı tasarımın tüm detaylarını ortaya seriyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Henüz tabletin tasarımı ile ilgili bir fotoğraf ortada olmasa da, Nvidia sızıntısından sonra donanım özelliklerinde değişme beklenmiyor. İlk 4 GB RAM li tablet olması beklenen Nexus 9; klavyeli kılıfı ile birlikte sadece bir tüketim cihazı olmaktan çıkıp, iş yapmak isteyenlere hitap ediyor. Nvidia Tegra K1 işlemcisi, 9 inç 2560×1600 çözünürlüğündeki ekranı, 8 MP kamera ve Android L ile yılın son çeyreğinde satışa sunulacak tablet, Google’un Nexus 7 ile yarattığı devrimi bir üst seviyeye taşıyacak gibi gözüküyor.

Google küçük tablet boyutunda Nexus 7 ile oldukça iyi satışlar yapmış, hatta diğer markaları küçük boyutlarda ucuz ve kaliteli tablet üretmeye zorlamıştı. Çinli markaların bu boyutta tabletleri çok ufak maliyetler ile satması pazarda tablet enflasyonu yaratırken Apple’ın da iPad Mini’yi piyasaya sürmesi, küçük ekranlı tabletlerin alıcısının çok olduğunu gösteriyor.

Ancak phablet telefonların özellikle 6 inç büyüklüğe ulaşmaları ile azalan pazar payı firmaları başka arayışlara itti. Özellikle bu sene içinde çıkan 7.9 ila 8.4 inç arası büyüklüğe sahip tabletler, üst düzey donanımları ve tasarımları ile çalışan kesmin ilgisini çekti. 10 inç tabletler kadar büyük olmadıkları için mobilitelerinden bir şey kaybetmeyen bu tabletler, 7 inçler kadar küçük olmadıkları için de eğlencelik cihaz muamelesi görmedi.

Samsung ve Apple’ın rekabeti sayesinde gelişen orta sınıf tablet pazarının Nexus 9’un da piyasaya sürülmesi ile oldukça değerleneceği bir gerçek. Retina ekranlı iPad Mini ve Galaxy Tab S 8.4 ile rekabet edecek Nexus 9 sizce ne kadar başarılı olacak?

nexus 9 klavye

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak