Nexus Cihazlar Android 4.4 KitKat Ne Zaman

Nexus Cihazlar İçin Android 4.4 KitKat Ne Zaman Yayınlanacak?

Andronova

Android 4.4 KitKat’in ilk olarak Nexus 5’te yayınlanması ile birlikte gözler Google’a yönelmiş ve Android’in yeni sürümünün diğer Nexus cihazlara ne zaman sunulacağını sorgulamaya başladı. Aradan neredeyse iki haftalık bir süre geçti ve Google konuya ilişkin ilk açıklamasını yaptı.

Android’in resmi Twitter ve Google+ hesapları üzerinden yapılan açıklamada Nexus 7 Wi-Fi (2012 ve 2013 modelleri) ile Nexus 10 bugünden itibaren Android 4.4 KitKat güncellemesine kavuşacak. Güncelleme kullanıcılara OTA (şebeke) yoluyla ulaşacak. Hücresel bağlantıya sahip Nexus 7 ve Nexus kullanıcıları ise Android 4.4 güncellemesi için bir süre daha bekleyecek.

Android 4.4 KitKat tabanlı özel ROM’lar şu an için resmi destek kesilen Galaxy Nexus için bile oluşturulmuş durumda. Ancak bir çok kullanıcı resmi ROM’lara güveniyor ve bu sebeple güncellemeyi sabırsızlıkla beklediğinin altını çizelim.

Google, Android 4.4 ile birlikte yeni bir başlatıcı kullanmaya başlamıştı. Daha sade, bildirim ekranı ve sanal tuşların şeffaf bir yapıya büründüğü yeni başlatıcının diğer Nexus cihazlarda yer alması beklenmiyor. Alt bölümdeki yer alan görselde Android 4.4 KitKat’in Nexus 7 üzerindeki görünümüne bakabilirsiniz.

android-4.4-kitkat-official

kaynak: AndroidAuthority

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.