Nexus Cihazlar için CyanogenMod 11 M1 (Android 4.4) Yayınlandı, Galaxy Nexus için Kararlı Sürüm Çok Yakında!

Bir süre önce CM10.2 kararlı sürümleri yayınlayarak mesaisinin büyük bölümünü bundan sonraki süreçte CM11’e başka bir ifadeyle Android 4.4 için harcayacağını belirten Cyanogen özel ROM geliştirme ekibi, Nexus cihazlar için Nightly sürümler öncesi önemli bir adım olarak gösterilen Milestone sürümleri yayınladı.

teknik destek

CM11 M1  sürümü Nexus 4, Nexus 7 ya da Nexus 10 kullanıcıları pek bir anlam ifade etmeyebilir, ancak Android 4.4 güncellemesinin dışında tutulan Galaxy Nexus için bu tür özel ROM’lar çok şey ifade etmektedir.

Galaxy Nexus hepinizin malumu 18 ayını doldurduğu için Android ekosisteminde yaşlı ya da modası geçmiş bir cihaz olarak değerlendirildi ve bu sebeple Android 4.4 güncellemesinin dışında tutuldu. Telefon sahipleri ise bundan sonraki süreçte ROM geliştiricilerin sundukları ile yetinecek. Bu noktada ise CyanogenMod ekibi imdada yetişen ekiplerin başında geliyor.

Adroid 4.4 hazırlıklarını kaynak kodlarının yayınladığı ilk günden bu yana sürdüren popüler ROM geliştirme ekibi istikrarlı Nightly sürümler öncesi önemli bir kilometre taşı olan CM11 M1’i yayınladı. Yazılımlar şu an için beta aşamasında ancak ufak çaplı sorunları dert etmeyecekseniz Galaxy Nexus cihazınıza Android 4.4’ü yükleyebilirsiniz.

Yükleme işlemi için gerekli olan yazılım erişebilirsiniz. Yükleme işlemi için telefonunuzda özel bir kurtarma (Custom Recovery) modunun olması gerektiğini hatırlatalım. ROM yükleme işlemi sonrası için gerekli olan Google uygulamalarını indirebilirsiniz.

kaynak: androidcommunity, Forum.xda-developers

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir