Nexus Deneyimi Sunan HTC One Resmiyet Kazandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

AllThingsD D11 konferansında mobil dünyasına dair önemli açıklamalar devam ediyor. Geçtiğimiz gün konferansa katılan Motorola CEO’su Dennis Woodside, Moto X olarak adlandırılan üst sınıf telefona dair detaylar paylamıştı. Hemen akabinde oturuma katılan Android’in yeni lideri Sundar Pichai, HTC tarafından bir süre önce yalanlanan stok Android ile çalışan HTC One’ı gözler önüne serdi.

teknik destek

Konferans sonrası HTC de resmi blog sayfasından Nexus deneyimi sunan One modelini resmen doğrularken, telefonun satışına dair detaylar paylaştı. Stok Android ile çalışan HTC One, Galaxy S4 Google Edition’da olduğu gibi 26 Haziran’da Google Play Store üzerinden satışa sunulacak. Galaxy S4 için belirlenen satış fiyatı 649 dolar iken, HTC One için belirlenen rakam ise 599 dolar oldu.

İlk etapta Amerika’da satışa sunulan telefonun yaz sonlarına doğru dünya genelinde yaygınlık göstermesi bekleniyor. Teknik özellikler noktasında uluslararası HTC One ile benzer teknik özellikler sergileyen telefon, yazılım cephesinde farklılıklar sunuyor. Android 4.2.2 ile Nexus deneyimi sunmaya hazırlanan telefonda 1.7GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Qualcomm 600 işlemcisi yer bulmakta. 2GB RAM, Adreno 320 grafik birimi, ultrapiksel kamera, LTE desteği ve stereo hoparlörler HTC One Google Edition’da yer alan detayların başında geliyor.

media 16876

Sense 5, BlinkFeed ve HTC Zoe gibi kullanıcılar arasında büyük beğeni kazanan detayların yer almayacağı telefon, Nexus telefon kullananlar için farklı bir deneyim sunacaktır.

kaynak: blog.htc.com

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın