Nexus One Android Gmail giriş sorunu çözümü

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Nexus One, Android Telefonda GMail ve Mağaza giriş sorununun çözümü nedir? Neden Gmail açılmıyor bağlantı olmuyor?

Andronova

Google’ın IP adreslerinin TİB tarafından Türkiye’de bloke edilmesinden sonra yaşanan sıkıntıları hepiniz biliyorsunuzdur. Özellikle Android severler için çok kötü bir durum olmuştu bu. Ancak bu artık geride kalıyor. Çözümü bulduk.
Evet biraz araştırma sonucunda problemin çözülebileceğini keşfetmiş bulunmaktayız. Ancak bu pek de basit bir işlem olmayacak. Herşeyden önce telefonunuzun root erişimi açılmış olması gerekli. Bunu yapmak için : Nexus One için root yapma ile alakalı yazımızı inceleyebilirsiniz.
Hemen hatırlatayım, telefonunuzu root erişimine açtığınız anda, cihazınız garanti kapsamı dışına çıkacaktır. O yüzden bu işlemleri tamamen kendi insiyatifiniz doğrultusunda yapmalısınız.
Evet, konumuza dönecek olursak, root erişimi sağlanmış bir Nexus One ile izlemeniz gereken adımlar sırasıyla şu şekilde :

1. Linkteki dosyayı indirin: //www.mediafire.com/?amuhzjy5ndu
2 Bu dosyayı bilgisayarınızda bir yere açtıktan sonra Root Explorer programınızı isterseniz telefonunuza atıp Astro benzeri bir uygulama yardımı ile, isterseniz bilgisayarınızda SDK varsa adb install komutu yardımı ile kurun.
3 Telefonunuzdan Root Explorer programını açın ve açılışta isteyeceği izinleri “yes” ile onaylayın.
4 Yedek almak adına “etc” dizinindeki “hosts” dosyasını hafıza kartınıza “hosts orj” gibi farklı bir isimle kopyalayın.
5 İndirdiğiniz klasörde bulunan “hosts” dosyasını telefonunuzun hafıza kartına atın.
6 Yine Root Explorer yardımı ile hafıza kartınızdaki yeni “hosts” dosyasını kopyalayın ve “etc” dizinine gelin.
7 Yapıştır demeden önce sağ üstteki “Mount R/W” ikonuna tıklayın, “Mount R/O” şeklini almalı.
8 Dosyayı yapıştırın ve değiştirilsin mi şeklinde gelecek soruya evet deyin.
9 Telefonunuzu açıp kapatın.
Ve işlem tamam. Artık Android Market ve Gmail’i sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.
Önemli Not: Eğer root işlemini yeni yapacaksanız, unutmayın ki yüklediğiniz uygulamaları kaybedeceksiniz. Hepsini tekrar yüklemek zorunda kalacağınızdan dolayı favori uygulamalarınızı not etmek yada “appsaver” uygulaması ile yedeklemek isteyebilirsiniz.

iz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın