Nexus Q Uygulaması, Android 2.3 ve Üzeri Kullanan Tüm Cihazlarda Çalışması İçin Güncellendi!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Önceden sadece Android 4.1 Jelly Bean’li cihazlar üzerinde kullanılabilen Nexus Q uygulaması, yeni gelen 1.0.8.4 güncellemesiyle, Android 2.3 ve üzerine sahip olan tüm cihazlarda kullanılabilir hale getirildi. Bildiğiniz üzere, bu uygulama Nexus Q cihazının kullanılabilmesini sağlayan tek arayüz, çünkü cihaz kendi kumandasına sahip değil

Andronova

. Bu uygulama sayesinde Google, Nexus Q’ya sahip olmak isteyen fakat Galaxy Nexus’a ya da Nexus 7’ye (yani şu an için Jelly Bean’e resmi olarak sahip olan 2 cihaza) sahip olmayan kullanıcıların da cihazı satın alıp kullanabilmesini sağlayacak.

Bunun yanısıra Google’ın YouTube uygulaması da eski Android sürümlerini kullanan cihazlar için genişletilmiş Nexus Q desteğine kavuştu. Bu durumdan görüyoruz ki, Android’in gittikçe daha fazla cihaz çeşidine yayılmasına rağmen, Google’ın agresif denilebilecek hızdaki güncelleme dizisi  en azından şirketin kendi ekosistemi içinde gittikçe daha az fragmantasyona yol açıyor. Güncellemelerin ikisine de Google Play Store’dan ulaşabilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın