Nokia, 16.6 Milyar Dolara Alcatel-Lucent'i Satın Aldı!

Nokia, 16.6 Milyar Dolara Alcatel-Lucent'i Satın Aldı!
müşteri hizmetleri

Uyuyan dev uyanıyor. Evet bu Nokia için en iyi tabir olacaktır. Bir zamanlar mobil telefon pazarının rakipsiz hakimi olan Nokia, son zamanlarda yaşanan gelişmelerle oldukça iyi bir gelecek çiziyor. Cep telefonu bölümünü 5.4 milyar dolara Microsoft'a sattıktan sonra, bağımsız olarak ürettiği Nokia N1 tablet pc'nin satışlarındaki başarının da etkisiyle, son yapılan finansal raporda tekrar kazanmaya başladığı görülen Nokia, şimdi 16.6 milyar dolara dev Fransız telekomünikasyon ekipmanları üreticisi Alcatel-Lucent'i satın aldı. Nokia bu adımı ile yine telekomünikasyon alanında Dünya devlerinden Ericsson ve Huawei karşısında ciddi bir rakip olmuş oldu. Ancak daha da önemlisi, atılan bu adımların, Microsoft ile yaptıkları anlaşmaya istinaden sınırlama bulunan ve 2016 yılı itibariyle kendi markası altında telefon üretebilecek Nokia'nın tekrar pazara güçlü bir giriş yapacağı anlamına geliyor.

müşteri hizmetleri
YORUMLAR
celal
celal - 6 yıl Önce

Bu Nokia batmamış mıydı 16 milyar dolar sermayesi varsa nasıl batmış oluyor ki hayret. Birde bu rakamlar gerçek mi acaba bir ülkenin en büyük zenginlerinde bile bu kadar para yok onlarca şirketleri varken.

Rıdvan Oral
Rıdvan Oral - 6 yıl Önce

efsane gerı donuyor

baris
baris - 6 yıl Önce

Anlaşılır şey değil daha düne kadar battı finansal sorun zarar açıklayan ve hemen ardından 16.6 milyar dolar garip bir durum yada fena kirli çıkın bu Nokia bitti denilen halinden bu miktar çıkıyorsa artık

Muammer Erbaş
Muammer Erbaş - 6 yıl Önce

Bastir nokia

muratinga
muratinga - 6 yıl Önce

Bakalim bizleri neler bekliyor Nokia ve bu buyuk girisimi sonucunda...

Mehmet Şensoy
Mehmet Şensoy - 6 yıl Önce

Nokia gerimi geliyor ?

Cankat Kostik
Cankat Kostik - 6 yıl Önce

13 milyar diyorlardi demekki pazarlik pek sıkı gecmis.Nokia'nin mobil bolumu 9 milyara gitmemis miydi?


Teknoloji haberleri