Nokia, 16.6 Milyar Dolara Alcatel-Lucent’i Satın Aldı!

Andronova
By Andronova
1 Minimum Okuma

Uyuyan dev uyanıyor. Evet bu Nokia için en iyi tabir olacaktır. Bir zamanlar mobil telefon pazarının rakipsiz hakimi olan Nokia, son zamanlarda yaşanan gelişmelerle oldukça iyi bir gelecek çiziyor.

Sponsorlu reklam

Cep telefonu bölümünü 5.4 milyar dolara Microsoft’a sattıktan sonra, bağımsız olarak ürettiği Nokia N1 tablet pc’nin satışlarındaki başarının da etkisiyle, son yapılan finansal raporda tekrar kazanmaya başladığı görülen Nokia, şimdi 16.6 milyar dolara dev Fransız telekomünikasyon ekipmanları üreticisi Alcatel-Lucent‘i satın aldı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Nokia bu adımı ile yine telekomünikasyon alanında Dünya devlerinden Ericsson ve Huawei karşısında ciddi bir rakip olmuş oldu. Ancak daha da önemlisi, atılan bu adımların, Microsoft ile yaptıkları anlaşmaya istinaden sınırlama bulunan ve 2016 yılı itibariyle kendi markası altında telefon üretebilecek Nokia’nın tekrar pazara güçlü bir giriş yapacağı anlamına geliyor.

Sponsorlu reklam

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak