Nokia, 16.6 Milyar Dolara Alcatel-Lucent’i Satın Aldı!

media 13398

Uyuyan dev uyanıyor. Evet bu Nokia için en iyi tabir olacaktır. Bir zamanlar mobil telefon pazarının rakipsiz hakimi olan Nokia, son zamanlarda yaşanan gelişmelerle oldukça iyi bir gelecek çiziyor.

teknik destek

Cep telefonu bölümünü 5.4 milyar dolara Microsoft’a sattıktan sonra, bağımsız olarak ürettiği Nokia N1 tablet pc’nin satışlarındaki başarının da etkisiyle, son yapılan finansal raporda tekrar kazanmaya başladığı görülen Nokia, şimdi 16.6 milyar dolara dev Fransız telekomünikasyon ekipmanları üreticisi Alcatel-Lucent‘i satın aldı.

Nokia bu adımı ile yine telekomünikasyon alanında Dünya devlerinden Ericsson ve Huawei karşısında ciddi bir rakip olmuş oldu. Ancak daha da önemlisi, atılan bu adımların, Microsoft ile yaptıkları anlaşmaya istinaden sınırlama bulunan ve 2016 yılı itibariyle kendi markası altında telefon üretebilecek Nokia’nın tekrar pazara güçlü bir giriş yapacağı anlamına geliyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın