Nokia 2 dayanıklılık test sonuçları

Geçtiğimiz yıl piyasaya çok hızlı bir giriş yapan Nokia firması çıkardığı telefonlar ile kullanıcıların dikkatini çekmektedir. Nokia 2 bir çok teste tabi tutularak dayanıklılığı ölçüldü.

Andronova

HDM Global tarafında satın alınarak gelişimini sürdüren Nokia markası bir çok model ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Neredeyse artık her gün Nokia ile ilgili bir haberi teknoloji sitelerinde okur olduk. Bu da firmanın doğru yolda olduğun göstermektedir. HDM Global büyük rakipleri  karşısında doğru adımları atarak bu sektörde kendine bir yer edinmeyi başarmış gibi. Bu haberimizde firmanın giriş seviyesinde yer alan ve uygun fiyatı ile dikkat çeken modeli Nokia 2‘nin tabi tutulduğu testi ve sonuçlarını sizlerle paylaşacağız.

Nokia 2 dayanıklılık test sonuçları

Firmanın piyasaya sürmüş olduğu Nokia 2 modeli ünlü youtube kanalı  “JerryRigEverything” tarafından bir çok teste tabi tutuldu. Aslına bakarsanız  cihazın almış olduğu puanlar beklentilerin çok üstünde çıktığını söyleyebiliriz. Nokia 2 modelinin teste tabi tutulduğu videoyu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

youtube.com/embed/zrKYRM6iFh0?rel=0&showinfo=0

Nokia 2 nasıl telefon! Yukarıdaki dayanıklılık videosunda izlediğiniz gibi uygun fiyata satılan Nokia 2 modeli Corning Gorilla Glass 3 teknolojisi ile korunun ekranı çizilme ve bükülmelere karşı oldukça dayanıklı olduğu görünmektedir. Fakat diğer kısımlarının çok fazla hasar aldığını rahatlıkla söyleyebiliriz.  Bu hasarda zaten videoda net olarak görünmektedir.

Nokia 2 modelinin genel özelliklerine kısaca bakacak olursak eğer Qualcomm Snapdragon 212 işlemci, 1280 x 720 piksel çözünürlüğe 5 inçlik IPS LCD ekran. 1 GB RAM ve 8 GB ROM5 Mp ön ve 8 Mp arka kamera, 4.100 mAh çıkarılamaz batarya, Android 7.1.1 işletim sistemi bulunmaktadır.


Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2020, 02:35

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.