Nokia 6 (2018) Oreo Android 8.0 güncellemesi yayınlandı

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Nokia firmasının 2018 yılında çıkardığı Nokia 6 (2018) modeli için Android 8.0 Oreo güncellemesi yayınlandı. Nokia sözünü tutmaya devam ediyor. Detaylar haberimizde…

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

HDM global tarafından geçen günlerde tanıtımı yapılan Nokia 6 modeli raflarda yerini almaya başladı. Nokia 6 modeli ilk kutudan Android 7.1.1 sürümü ile çıktı. Firma bu yeni telefon modeli için çok hızlı davranarak Nokia 6 (2018) Oreo güncellemesini yayınlamaya başladı.

HDM Global firması yaptığı bu hareket ile geçmiş dönemde  vermiş olduğu hızlı güncelleme sözünü yerine getirdi. Şuana kadar yapılan güncellemeler içerisinde en hızlı güncelleme alan telefon modeli Nokia 6 olmuştur. Nokai 6 modeli 2018 yılının başında 5 Ocak 2018 tarihinde resmi olarak tanıtılmıştı. Firmanın bu yeni telefon modeli raflarda bir haftalık olmasına rağmen ilk büyük yazılım güncellemesini aldı.

Nokia 6 (2018) Oreo güncellemesi yayınlandı

Nokia 6 (2018) Oreo Android 8.0 güncellemesi yayınlandı

5 Ocak tarihinde firma tarafından resmi tanıtımında Android 7.1.1 işletim sitemi ile tanıtılan bu model Android 8.0 yazılıma yükseltildi. Bu güncelleme ile Nokia bir rekora imza atarak çıkmasıyla birlikte en hızlı güncelleme allan telefon modeli oldu.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Bu güncelleme ile birlikte Nokia 6 alan bir kullanıcı gerekli kurulumları Android 7.1.1 sürümünde tamamlayarak direkt olarak telefonunu Oreo sürümüne yükseltebilecek. Şu aşamada Nokia 6 modeli Çinde satışa sunulmaktadır. Fakat ilerleyen günlerde Nokia 6 dünya pazarında da satışa sunulacak.

Genel olarak Nokia 6 modelinin teknik özelliklerine baktığımızda ise 5,5 inç büyüklüğünde bir ekranı bulunmaktadır. Full HD ekran çözünürlüğü bunan telefonda Snapdragon 630 işlemcisi kullanılmıştır. 4 GB ram desteği bulunan Nokia 6’nın dahili hafızasını microSD kart ile 64 GB’a kadar yükseltilebilmektedir. Ayrıca kamer olarak bu modelde 16 MP arka ve 8 MP ön kamera bulunmaktadır.


Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2018, 17:02

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir