Nokia 7 Plus özellikleri GeekBench testinde

HDM Global tarafından üretilen Nokia firmasının yeni telefonu Nokia 7 Plus hakkında bazı bilgiler GeekBench testinde ortaya çıktı. Şimdi birlikte bu testi inceleyelim.

Andronova

Akıllı telefon sektöründe yer alan firmalardan bir tanesi de Nokia’dır. Nokia daha önceki güzel günlerine ulaşabilmek için yeni modellerini piyasaya sürmeye devam ediyor.

Nokia firması HDM Global tarafından satın alındıktan sonra akıllı telefon sektöründeki yükselişini sürdürüyor. Daha önceki yıllarda çıkarmış olduğu modellerle dikkat çeken firma yeni modelleri de merakla beklenen firmalardan biri olmuştur. Nokia 7 plus modeli ise GeekBench testinde ortaya çıktı. Şimdi hep birlikte bu yeni modeli birlikte incelemeye başlayalım.

Nokia 7 Plus GeekBench testinde

Nokia 7 Plus özellikleri GeekBench testinde

Nokia 7 Plus özellikleri: HDM Global tarafından satın alınan Nokia markası gerekli inavasyon çalışmalarını yaptıkça bu sektördeki yükselişini sürdürdü. Yepyeni modelleri piyasaya süren HDM global firmasının bir süredir merakla beklenen Nokia 7 plus modeli ise GeekBench testinde gün yüzüne çıktı. GeekBench testinde ortaya çıkan Nokia 7 Plus modelinde ise Snapdragon 660 işlemcisinin kullanıldığını görmekteyiz. Ayrıca bu işlemci sekiz çekirdekli Kryo 260 CPU’nun destek verdiğini görünüyor. Bu modelde Adreno 512 GPU kullanılacağı da yine bu teste görünmektedir ve diğer özelliklerine baktığımızda ise Nokia 7 plus modelinde 4 GB RAM in kullanıldığını görüyoruz.  Nokia 7 tek Çekirdek testinde 1636 puan, çoklu Çekirdek testindende 5902  puan almayı başardı.

Henüz HDM global tarafından üretilen Nokia 7 plus hakkında birçok detaylı bilgi internette yayınlanmadı ve birçok bilgiyi bilmemekteyiz fakat Nokia’nın bu yeni modelinde android 8.0 oreo  kullanılacağı yine gelen bilgiler arasında yer almaktadır. Nokia 8 ile Nokia 7 modelleri arasında ne gibi farkların olacağı şu aşamada bilinmemektedir. Fakat şu konuyu net olarak söyleyebiliriz Nokia bu modellerini orta sınıf akıllı telefon segmentinde çıkaracağı görülmektedir. Nokia 7 modelinin diğer özelliklerinin ise ekran ve kamera gibi detayları MWC 2018 Barselona’da düzenlenecek etkinlikte ortaya çıkacağı uzmanlar tarafından beklenilmektedir.


Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2018, 18:57

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın