Nokia 8 Android 8.0 beta sürüm güncellemesi

Andronova
3 Minimum Okuma

HDM Global firması tarafından çıkartılan Nokia 8 modeli için Android 8.0 güncellemesi yakında çıkacak. Firma şu aşama beta sürümün indirilmesi için kullanıcıların hizmetine sundu.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Google firması android işletim sistemini geliştirmeye devam ediyor. En son olarak şirket Android 8.0 sürümü yayınlamasından sonra bir çok markada telefonlarını bu sürüme yükseltebilmek için yarış içerisine girdiler. İlk olarak Android Oreo sürümü Sony firmasının amiral gemisi Xperia XZ Premium modeli için yayınladı. Sony’nin bu atağından sonra bilindik markaların kullanıcılarında beklentiler yükselmiş oldu. Özellikle Samsung kullanıcıları son güncellemeyi sabırsızlıkla beklemektedirler. Fakat Nokia, Samsung’tan önce hareket ederek Nokia 8 modeli için deneme mahiyetinde beta sürümünü kullanıcıların hizmetine sundu.

Nokia, kısa süre önce resmi olarak duyurduğu Android 8.0 güncellemesini tüm Android Nokia telefonlar için yayınlayacağını ve bundan sonraki güncellemeler içinde yazılım desteğinin devam edeceğini ilan etti. Konu detaylarına yazı sonunda yer alan ilişkili haberler kısmından ulaşabilirsiniz.

Nokia 8 Android 8.0 güncellemesi için beta sürüm yayınlandı!

Nokia 8 Android 8.0 beta sürüm güncellemesi

Sony firması Xperia XZ Premium modeli için resmi olarak Android 8.0 Oreo işletim  sistemini kullanmaya başladı. Artık bu telefon modelini kullanan kullanıcılar telefonları üzerinden Android 8.0 güncellemesi yapabilecekler.

Sony’den sonra Samsung’da Android 8.0 işletim sistemine geçeceğine dair söylentiler çıkmaya başladı. Samsung firmasının amiral gemileri Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerine Android 8.0 işletim sistemi 2018 yılının ilk aylarında gelecek.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu iki önemli gelişmeden sonra Nokia firmasıda atağa kalkarak Nokia 8 modeli için Android 8.0 Beta sürümünü kullanıma sundu. Nokia firmasının açtığı web sitesi üzerinden adamlar takip edilerek Nokia 8 için android 8.0 güncellemesi indirilebilmektedir. 

Nokia 8 Android 8.0 indir

Android 8.0 indir yükle test et!

Nokia 8, Android 8.0 beta sürümünü telefona kurmak yüklemek için nokia.com/en_int/phones/betalabs adresinden kaydınız gerçekleştirerek bete sürümü telefonunuza kurabilirsiniz. Bu indireceğiniz sürümün beta olduğunu sizlere hatırlatarak bazı hatalar ile karşılaşabileceğinizi unutmayınız. Tavsiyemiz Stabil sürüm çıktıktan sonra telefonlarınıza kurmanızdır.

Fakat HDM Global şirketinin stabil sürümü kullanıcıların hizmetine ne zaman sunacağı daha belli değildir. Gelen kayıt ekranın telefonuzun imei numarası ve gsm hat numaranız ile kayıt olmaktasınız. Bu işlemden sonra 12 saat geçtikten sonra beta sürümü telefonunuza indirebilirsiniz. Gelen indirme linki üzerinden tekrardan Android 7. sürümüne de geri dönüş yapabilirsiniz.

Not: Android 8.0 beta sürümü şu an için Nokia 8 için yayınlandı. Ama kısa süre içerisinde Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 modelleri içinde gelmesi bekleniyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam


Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2017, 17:27

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir